Zbulohet kush janë dy turistët që u mbytën në Spille (Emrat)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dy turistët nga Maqedonia e Veriut, të cilët prej 6 vitesh kishin zgjedhur plazhin e Spillesë për të pushuar, janë mbytur sot në det.

Ato janë identifikuar nga autoritetet dhe viktimat janë Riste Damkovski 77 vjeç dhe Cvetko Mitanonovki, 79-vjeç. Dy shokët e ngushtë nga Bitola kishin ardhur bashkë me një grup prej 52 personash për të shijuar bregdetin shqiptar.

Pasi kishin konsumuar drekën, 3 prej tyre ata u futën në det, por vetëm njëri arriti të dilte gjallë.

Njëri prej viktimave, 79-vjeçari Cvetko Mitanonovki vuante nga smundje të zemrës.

Kjo ishte dita e 4 që qëndronin në Spille.


Të fundit

Rama: Evropianët e njohin luftën vetëm përmes Netflix-it, ndërsa për shqiptarët gjithçka ishte shumë reale

Kryeministri i vendit, Edi Rama në një intervistë për “The Sunday Times” është shprehur se shqiptarët ishin afganët 30...

Zbulohet kush janë dy turistët që u mbytën në Spille (Emrat)

Dy turistët nga Maqedonia e Veriut, të cilët prej 6 vitesh kishin zgjedhur plazhin e Spillesë për të pushuar, janë mbytur sot në det. Ato...

Makina bie në kanalin vaditës në Fier, humbin jetën dy persona

Policia e Fierit ka dhënë një informacion zyrtar në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në Marinzë, ku një automjet përfundoi në...

“S’më foli kurrë për politikë apo për komunizmin”, rrëfimi i Vedat Kokonës: 10 javët në një dhomë me Enver Hoxhën

Një nga intelektualët më në zë të viteve ’30-’40, poet, kritik, përkthyes, botues, pedagog.. do të duhej të mbyllej në guaskën e tij, gjatë...

Shisnin drogë në zonën e Palasës, arrestohen dy të rinjtë (Emrat)

Goditet një rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla në Palasë, ndërsa në pranga kanë rënë dy persona. Burime zyrtare nga...

Lajme të tjera

Web TV