E rëndë/ Mbytet një pushues në plazhin e Golemit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një pushues është mbytur ndërsa lahej në plazhin e Golemit. Mësohet se bëhet fjalë për një 70-vjeçar i cili u nxor nga uji nga pushuesit por nuk mundi të mbijetonte.

Ky është rasti i tretë i mbytjes në plazhet e vendit në pak ditë. Vetëm të dielën humbën jetë tre pushues, dy në plazhin e Spillesë dhe një në Velipojë. Dy pushuesit që u mbytën në Spille ishin nga Maqedonia e Veriut, kurse në Velipojë humbi jetën një 59-vjeçar nga Kosova.

Prej vitesh tashmë, problematikë në plazhet shqiptare është mungesa e rojeve bregdetare dhe në pjesën më të madhe të rasteve angazhohen pushuesit për t’u dhunë në ndihmën e parë personave që rrezikojnë mbytjen në det.


Të fundit

E rëndë/ Mbytet një pushues në plazhin e Golemit

Një pushues është mbytur ndërsa lahej në plazhin e Golemit. Mësohet se bëhet fjalë për një 70-vjeçar i cili...

Ekskluzive/ Përkeqësohet gjendja e gazetarit Kosta Grillo, mjekët marrin vendimin për ta futur në intubim

Gjendja e gazetarit dhe komentatorit sportiv, Kosta Grillo prej ditësh vijon të jetë e rënduar që pas infektimit të tij me Covid-19. Ai është dërguar...

Ekzekutimi në Lushnje/ Muça nuk ka precedent penal, shoqërohen disa persona në komisariat

Bledar Muça i cili mbeti i vrarë gjatë atentatit në Lushnje nuk rezulton me precedent penale. Ai është pronar i disa lokaleve në qytet,...

Vrasja e Bledar Muçës! 21 plumba kallashnikovi drejt biznesmenit në Lushnjë, kunati në gjendje kritike për jetën

Dy janë pistat e hetimit në të cilat po heton Policia e Lushnjës dhe Prokuroria, për të arritur te vrasësit e biznesmenit Bledar Muça....

Çmenduri! Piloti i MotoGP martohet me “motrën” pas një lidhje sekrete 11-vjeçare (Foto)

26-vjeçari portugez Miguel Oliveira që garon në MotoGP lidhi kurorë me thjeshtrën e tij Andreia Pimenta, pasi më herët e kishin mbajtur lidhjen e...

Lajme të tjera

Web TV