test

Joaquin Correa nga Lazio te Inter, ja çfarë mbetet për të finalizuar marrëveshjen

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të gjitha raportimet e fundit në Itali tashmë e quajnë çështje të mbyllur, Joaquim Correa do të jetë lojtari më i ri i Interit. Zikaltrit do t’i paguajnë Lazios për argjentinasin 30 mln euro plus 1 mln bonus.

Lajmi është konfirmuar nga eksperti i merkatos Di Marzio, i cili thotë se tanimë po definohet mënyra e pagesës. Formula e transferimit do të jetë ajo e huazimit me obligim blerje.

Kështu 27-vjeçari do të jetë emir më i ri për të kompletuar sulmin e kampionëve të Italisë. Interi në atë repart aktualisht ka emra si Lautaro Martinez, Edin Dzeko, Satriano, Aleksis Sanchez dhe Andrea Pinamonti. Tre emrat e fundit e kanë në dyshim të ardhmen e Interit.

Pinamonti është një hap larg Empolit në formën e huazimit. Satriano pritet të huazohet diku për të përfituar më shumë eksperiencë dhe Sanchez, me të gjithë potencialin e tij nuk është një garanci, për shkak të problemeve të shumta fizike që e shoqërojnë sistematikisht.

Sakaq, nuk përjashtohet mundësia që Interi të hidhet në ditët e fundit të merkatos në sulm për një tjetër sulmues, e emrat që përfliten janë ato të Lorenzo Insignes dhe Andrea Belottit.

 

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV