test

Çmenduri/ Pastori besonte se mund të ringjallej si Krishti, u kërkoi besimtarëve ta varrosnin të gjallë për tre ditë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

James Sakara, pastori i një kishe në Zambia, në Afrikë, u gjet i vdekur pasi kërkoi që të varroset i gjallë në tokë, sepse besonte se do të ringjallej dhe të kthehej në jetë pas tre ditësh, si Jezusi.

Pastori 22-vjeçar kërkoi që të varrosej i gjallë dhe të lihej brenda arkivolit për tre ditë, duke besuar se do të ringjallej si Jezu Krishti. Ai mori tre anëtarë të Kishës së tij për ta ndihmuar që të hapnin një varr, kërkoi që t’i lidhnin duart dhe ta varrosnin të gjallë.

Por në vend që pas tre ditësh të kthehej në jetë, Sakara u gjet i vdekur nga anëtarët e Kishës Sion, të cilët shkuan pas tre ditësh dhe vëzhguan me kuriozitet nëse udhëheqësi i tyre e kishte përmbushur premtimin.

Ritualet shpirtërore nuk dhanë efekt dhe tashmë, njëri prej asistentëve të tij është dorëzuar në polici, ndërkohë dy të tjerët janë në arrati.

 

Të fundit

Dhjetëra të vdekur nga vapa në Meksikë: 4 herë më vdekjeprurëse!

Vala e të nxehtit po përhap probleme të mëdha kudo nëpër botë. Sakaq, në Meksikë temperaturat e larta kanë marrë...

Çmimi letrat Kadare 2024, shkrimtari i ri Dionis Prifti shpallet fitues me shumicë votash

Dionis Prifti shpallet fitues i edicionit të dhjetë të Çmimit letrar KADARE 2024, me romanin “Dy javë nën balonë” Në përputhje me Statutin e Çmimit...

Iu gjetën 19 doza kokainë dhe 2 mijë € cash, arrestohet në Milano reperi shqiptar 

Një reper shqiptar i njohur me emrin Daxter, është arrestuar nga policia italiane në Milano, pasi shpërndante kokainë. Sipas mediave italiane, pasditen e 20 qershorit,...

Veliaj me socialistët: I shohim njerëzit në sy për punët e bëra dhe premtimet e mbajtura

“Fakti që rritemi çdo vit në Laprakë, i dedikohet punës së palodhur”. Kjo ishte deklarata e Drejtuesit Politik të PS për Qarkun e Tiranës,...

Ben Affleck më në fund zbulon pse është gjithmonë i trishtuar nëpër foto

Shumë prej fotove të tij janë bërë meme për shkak të portretit të trishtë që shpesh Ben Affleck shfaq në foto të shkrepura nga...

Lajme të tjera

Web TV