Rama publikon pamje nga qyteti antik me nota moderne: Nadja mirë nga Shkodra, do të bëjmë me patjetër gjana t’bukra në Mandatin e Tretë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me bukuritë e qytetit antik me nota moderne, Shkodrën.

Në vendin ku tradita takon shijen dhe liqeni kalanë, Rama premton se në mandatin e tretë do të bëhen “gjana t’bukra” në Shkodër.

Me pamje nga qyteti i biçikletave dhe këngën “Eja, eja luleborë” Rama i ka uruar të gjithëve një ditë mbarë.

“Mirëmëngjesi dhe duke shtuar nadja mirë nga Shkodra, për të cilën do të bëjmë me patjetër gjana t’bukra në Mandatin e Tretë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan ai në rrjetin e tij social Facebook.


Të fundit

Rama publikon pamje nga qyteti antik me nota moderne: Nadja mirë nga Shkodra, do të bëjmë me patjetër gjana t’bukra në Mandatin e Tretë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me bukuritë e qytetit antik me nota moderne, Shkodrën. Në vendin ku...

85 vjet para, García Lorca, një mister i Luftës Civile

Poeti më universal Andaluzian është pushkatuar në Granada, në një datë ende të pasigurt, duke u bërë dëshmor për kauzën republikane. 85 vjet më...

Pesë mitet mbi kriptomonedhat

Bitcoin, kriptomonedha e parë në botë, u hodh në tregun elektronik në vitin 2009. Sot, ekzistojnë mijëra kriptomonedha me një vlerë totale rreth 2...

A është ende domethënëse incidenca?

Incidenca në Gjermani aktualisht po rritet me shpejtësi, të lidhura me të janë kufizime të mundshme. Por a ka ende kuptim të përdorësh incidencën...

Covidi në Kosovë/ Spitalet plot, ndërpriten shërbimet jourgjente

Gjatë javës që shkoi, pothuajse çdo ditë është shënuar rekord i rasteve të reja me koronavirus. Vetëm brenda një jave, Kosova ka regjistruar 42...

Lajme të tjera

Web TV