“Mos na nënvlerësoni edhe ne ish-afganëve”/ Mjeku Tritan Kalo reagon ashpër: Merruni me situatën në autobusët tanë më keq se në Kabul

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka reaguar ashpër për situatën e transportit publik në Tiranë, ku vonesat e autobusëve, mbingerkesa dhe mungesa e kondicionerëve janë shqetësim.

Ai i drejtohet kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj, duke thënë se e mirëkupton “brengosjen për afganët”, por shteti nuk duhet t’i nënvlerësojë qytetarët shqiptarë, ose siç i quan ai “ish-afganët e para 30 viteve”.

Kalo thotë se autobusi është pa kondicioner dhe ka rrezik transmetimi të virusit.


Të fundit

Veliaj pritet nga homologu Shpend Ahmeti në Kosovë: Sot Prishtina një qytet modern

Pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, gjatë vizitës së tij atje, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion...

“Mos na nënvlerësoni edhe ne ish-afganëve”/ Mjeku Tritan Kalo reagon ashpër: Merruni me situatën në autobusët tanë më keq se në Kabul

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka reaguar ashpër për situatën e transportit publik në Tiranë, ku vonesat e autobusëve, mbingerkesa dhe mungesa e kondicionerëve...

Gabimet që bëni kur ziheni me partnerin

Pak prej nesh duan të hyjnë në një debat, veçanërisht nëse është me dikë që e duam. Por mosmarrëveshjet ndodhin. Edhe në marrëdhënien më...

Kosovë: Shumë kandidatë për zgjedhjet lokale me probleme ligjore

Të paktën 160 kandidatë nga 30 subjekte politike nuk mund të garojnë në zgjedhjet lokale të 17 tetorit. Sipas KQZ ka edhe kandidatë për kryetarë...

Mark Marku lë mandatin e deputetit, shpërthen në akuza ndaj Berishës e Bashës: PD po shndërrohet në parti interesash personale

Mark Marku nuk do të jetë deputet i Partisë Demokratike në parlamentin e ri në shtator 2021. Mësohet se drejtuesit politik të Lezhës i...

Lajme të tjera

Web TV