Të lumtur në ambientet e Qytet Studentit, gazetarja e BBC publikon videon e fëmijëve afganë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shqipëria ka pritur këto ditë refugjatët e parë afganë që do të mbërrijnë në vend.

Ata janë akomoduar në restortet e Durrësit dhe në konviktet e Qytet Studentit. Atmosfera e krijuar dhe qetësia që ata kanë përftuar me mbërritjen në Shqipëri, është pasqyruar nga korrespondentja e BBC, Yalda Hakim.

Ajo ka publikuar një video në “Twitter” ku shihen disa fëmijë duke luajtur në ambientet e kampusit studentor.

“Fëmijë afganë të cilët vetëm pak ditë më parë ikën nga tmerret e luftës, duke shijuar jetën e tyre të re në Tiranë, Shqipëri”, shkruan gazetarja në “Twitter”.

Të fundit

Të lumtur në ambientet e Qytet Studentit, gazetarja e BBC publikon videon e fëmijëve afganë

Shqipëria ka pritur këto ditë refugjatët e parë afganë që do të mbërrijnë në vend. Ata janë akomoduar në restortet...

Rivalitet me Arbana Osmanin? Luana Vjollca e thotë troç: Nuk kam konkurrencë

Prej disa kohësh po përflitet për një konkurrencë mes dy figurave të njohura të ekranit, Luana Vjollcës dhe Arbana Osmanit. Këto zëra janë shtuar dhe...

Mbërrin grupi i parë me afganë në Kosovë, Osmani e Kurti dalin i presin në aeroport

Kanë mbërritur në Kosovë 100 afganët e parë. Mediat në Kosovë, shkruajnë se refugjatët, kanë zbritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, nga ku pritet...

Rama mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të artistit Sherif Merdani

Kryeministri Edi Rama i ka dedikuar një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të artistit të madh Sherif Merdani. Kryeministri, ka publikuar një foto të...

Makina përplas motorin e policisë rrugore në Rinas, plagoset efektivi

Një aksident është shënuar në kthesën e Rinasit. Policia njofton se mjeti me drejtues shtetasin M. Zh., është përplasur me motorin e policisë rrugore, që...

Lajme të tjera

Web TV