“E dua punën time”/ Ushtarja amerikane postoi foton prekëse me një fëmijë afgan, vetëm pak ditë para se të vritej

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një nga postimet e fundit të Nicole Gee në mediat sociale ishte një fotografi e saj kur mbante foshnjën në mes të kaosit jashtë aeroportit të Kabulit.

Rreshteri amerikan i Marinës ishte në mesin e mijëra personelit ushtarak amerikan që ndihmonte qytetarët e vendit të saj dhe afganët e zgjedhur të bënin rrugën drejt fluturimeve që do t’i çonin ata në siguri. Të enjten, ajo ishte në mesin e 13 personelit ushtarak amerikan të vrarë pas një shpërthimi vetëvrasës.

Dy britanikë u vranë gjithashtu shoferi i taksisë dhe babai i katër fëmijëve Mohammad Niazi, dhe pronari i biznesit Musa Popal – së bashku me më shumë se 160 afganë.

 


Të fundit

Dasmorët në Fushë-Krujë dalin nga makinat dhe kërcejnë, makinat presin semaforin (Video)

Kërcimet në rrugë po kthehen në trend ditët e fundit në vendin tonë. Pas rastit të Laçit, dasmorët në...

Malësi e Madhe/ I shpallur në kërkim për kultivim të lëndëve narkotike, arrestohet 21-vjeçari, anëtar i një grupi të trafikut të drogës (Emri)

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin e koduar ”Vermoshi” duke goditur një grup të strukturuar kriminal në fushën e kultivimit të bimëve narkotike. Si rezultat...

Qëlloi me thikë shtatë herë një person, arrestohet 48-vjeçari shqiptar në Itali

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi akzuohet se ka qëlluar me thikë një person tjetër. Mediat e huaja bëjnë me dije...

I dënuar për trafik të lëndëve narkotike në Itali, arrestohet në Tiranë 44-vjeçari me 4 identitete

Një 44-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës pasi ishte shpallur në kërkim kombëtar dhe ndërkombëtar. Policia, ka arrestuar shtetasin në kërkim Eugen Vasili...

Drejtoresha e Fondacionit Ndërkombëtar për Demokracinë falënderon Shqipërinë: Mirënjohje për pritjen e afganëve

Drejtoresha e asociuar për Evropën në Fondacionin Ndërkombëtar për Demokracinë, Tanja Dramac, falënderon Shqipërinë për pritjen e shtetasve afganë, të cilëve iu rrezikohet jeta...

Lajme të tjera

Web TV