Kreu i ISIS, intervistë me gazetaren e CNN: Largimi i trupave amerikane do na ndihmojë të përhapemi më shumë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Grupi terrorist ISIS-K ka marrë përgjegjësinë për sulmin vdekjeprurës me bombë jashtë aeroportit të Kabulit, i cili vrau 13 trupa amerikane dhe më shumë se 90 afganë.

Shefja e korrespondentes ndërkombëtare të CNN Clarissa Ward ka intervistuar një udhëheqës të ISIS-K i cili pretendon se kishte nën komandën e tij deri në 600 burra.

I pyetur nga gazetarja nëse do të ndërmarri sulme jashtë Afganistanit, ai thotë se nuk mund të flasë për këtë.

Ndërkohë që shprehet se largimi i trupave amerikanë do të lehtësojë punën e tyre.

“Largimi i trupave amerikanë dhe ardhja në pushtet e talebanëve do të na ndihmojë më shumë të përhapemi. Ekziston në planet tona një operacion rekrutimi qe do te filloje sapo situata do të qetësohet”- tha ai.


Të fundit

Partia Socialiste mbledh të enjten Asamblenë Kombëtare, ja mesazhi për anëtarët

Partia Socialiste do të mbledhë Asamblenë Kombëtare ditën e e enjte. Lajmi bëhet i ditur nga kreu i Grupit Parlamentar...

Kreu i ISIS, intervistë me gazetaren e CNN: Largimi i trupave amerikane do na ndihmojë të përhapemi më shumë

Grupi terrorist ISIS-K ka marrë përgjegjësinë për sulmin vdekjeprurës me bombë jashtë aeroportit të Kabulit, i cili vrau 13 trupa amerikane dhe më shumë...

Ardhja e afganëve, Rama replikon me komentuesin: Gjendja në vend s’ka qenë më mirë se sot, cilët fëmijë janë pa shtëpi nga tërmeti?

Ardhja e afganëve në Shqipëri ka sjellë shumë reagime veçanërisht në rrjetet sociale. Ka nga ata qytetarë që janë kundër një vendimi të tillë...

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërron jetë ish-kryeparlamentari shqiptar

Ish-kryetari i parlamentit të Kosovës Kolë Berisha ka ndërruar jetë ditën e sotme pasi prej kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë. Lajmin e...

Arrestohet 41-vjeçari që shiste drogë në Sarandë dhe Ksamil, sekuestrohet 1.2 kg kokainë

Policia jep detaje nga aksioni i zhvilluar mbrëmjen e kaluar në Sarandë nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë. Policia njofton se gjatë aksionit FNSH ka...

Lajme të tjera

Web TV