Manastirliu: Rikthehet kontrolli mjekësor falas për qytetarët nga 35-70 vjeç

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në çdo qendër shëndetësore në vend, nga sot rifillon programi i kontrollit mjekësor bazë falas, i cili ishte ndërprerë prej pak kohësh për shkak të pandemisë së COVID-19.

Lajmin se të gjithë shqiptarët nga 35 deri në 70 vjeç kanë mundësinë ta bëjnë këtë kontroll pa asnjë pagesë dhe t’i dalin përpara çdo problemi të mundshëm në organizmin e tyre e dha ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Ky program i kontrollit mjekësor, është i dobishëm për parandalimin e sëmundjeve kronike dhe monitorimin e pasojave post-COVID.

Si mund ta bëni atë? Duke kontaktuar mjekun e familjes suaj i cili do t’iu informoi për analizat përvitshëm që mund të përfitoni falas.

“Në çdo qendër shëndetësore në vend, nga sot rifillon programi i kontrollit mjekësor bazë falas për çdo qytetar 35-70 vjeç, i dobishëm për parandalimin e sëmundjeve kronike dhe monitorimin e pasojave post-covid.”, shkruan ministrja në rrjetin e saj social Facebook, nga ku edhe lajmin.


Të fundit

Manastirliu: Rikthehet kontrolli mjekësor falas për qytetarët nga 35-70 vjeç

Në çdo qendër shëndetësore në vend, nga sot rifillon programi i kontrollit mjekësor bazë falas, i cili ishte ndërprerë...

Kriptomonedhat: Mundësi mashtrimi apo oportunitet fitimi e pasurimi?

Nga Adrian Civici Sot, nga një pjesë e njerëzve, kriptomonedhat konsiderohen si oportunitete të vërteta e të mëdha në sferën monetare dhe pagesave, sidomos për...

Ishin duke luajtur, nipi plagos me armë dajën në Përmet

Nipi i mitur ka plagosur aksidentalisht me armë zjarri sportive dajën e tij në Përmet teksa kanë qenë duke luajtur në oborrin e shtëpisë. 28...

Nga ndryshimi i orës policore te vaksinimi i detyrueshëm për tre kategori, këto janë masat e reja që hyjnë në fuqi sot

Kjo e mërkurë shënoi nisjen e stinës së vjeshtës, por gjithashtu, sot hynë në fuqi dhe masat e reja të vendosura nga Komiteti Teknik...

9 ditët e pulë-herrit

Nga Frrok Çupi Sot hyri shtatori, muaji i makthit dhe i frikës. Ata që janë gati për në ferr, me siguri e kanë bërë mendjen...

Lajme të tjera

Web TV