Sekuestrohen rreth 69 kg kanabis, arrestohen tre shqiptarë në Greqi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Katër shqiptarë dhe një grek janë arrestuar nga policia greke, pas një operacioni për goditjen e trafikut ndërkombëtar të drogës.

Mediet greke raportojnë se një tjetër shqiptar është shpallur në kërkim, ndërsa nga operacioni janë sekuestruar rreth 69 kg marijuanë.

Operacioni policor është zhvilluar në disa zona të Greqisë, si Artemidha, Renti dhe Spata të Athinës. Përveç lëndës narkotike, policia ka sekuestruar edhe 15 250 euro, 26 fishekë, karikatorë, 18 celularë, 2 automjete dhe bllokues valësh.


Të fundit

Sekuestrohen rreth 69 kg kanabis, arrestohen tre shqiptarë në Greqi

Katër shqiptarë dhe një grek janë arrestuar nga policia greke, pas një operacioni për goditjen e trafikut ndërkombëtar të...

Megaoperacioni i drogës në Spanjë, reagon, Çuçi: Do të vijojnë hetimet e burimit të pasurive të personave të implikuar

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka reaguar në lidhje me megaoperacionin në Spanjë, ku u shkatërrua klani shqiptar i kultivimit të drogës, ku bën...

Lefter Koka dha dorëheqjen nga mandati, ja kush do e zëvendësojë

Ana Dhamo do të jetë deputetja që do të marrë vendin e Lefter Kokës në Parlamentin e Shqipërisë, pasi ky i fundit refuzoi të...

Policia ‘kap mat’ dhe ndëshkon qindra shoferë autobusësh brenda dhe jashtë Tiranës (Video)

Policia e Tiranës ka zhvilluar kontrolle për drejtuesit e transportit të specializuar ndërqytetas, rrethqytetas dhe atij qytetas, në orët e para të mëngjesit dhe...

“Shkelësit do ndëshkohen”, Rama: Së shpejti “Ligji i Vijës Bregdetare”

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se së shpejti do të ketë edhe një ligj “Ligji i Vijës Bregdetar” së bashku me planin e ti...

Lajme të tjera

Web TV