test

Turi zbulon kuptimin e emrit të vajzës së tij, ja kush e zgjodhi  

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një muaj më parë Turjan Hysko dhe Orinda Hura u bënë prindër të një vajze të cilën e pagëzuan me emrin e veçantë, Atara. Ardhja në jetë e vogëlushes ndryshoi jetën e çiftit të njohur.

Së fundmi producenti zhvilloi një mini-intervistë në Instastory, duke iu përgjigjur pyetjeve të ndjekësve. Padyshim që pyetjet më të shumta kanë qenë rreth të bijës, e cila erdhi në jetë në fillim të muajit korrik.

I pyetur se kush e ka zgjedhur emrin e vogëlushes mes tij dhe Orindës, Turi tregoi që ishte ai që e pagëzoi vajzën me emrin Atara.
Më tej, ai shpjegoi edhe kuptimin e emrit që do të thotë:

“Atarah, meaning “croën” Atara, a former genus of gossamer-ëinged butterfly (Atarah, që do të thotë “kurorë” Atara, një lloj i fluturës me krahë”.

Të fundit

Humbet kontrollin, furgoni del nga rruga dhe përplaset me pemën

Një aksident është shënuar këtë mesditë në qytetin e Pogradecit. Një furgon mallrash, drejtuesi i të cilit ka humbur...

Formacionet zyrtare të sfidës Poloni-Holandë, Lewandowski e nis sfidën nga stoli

Poloni-Holandë çelin raundin e parë të Grupit D në EURO2024, me sfidën që nis në orën 15:00 dhe që luhet në “Volksparkstadion” në Hamburg. Ndërsa...

Ndërtimi i minierës së litiumit, Financial Times: Vuçiç jep dritën jeshile

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është duke u përgatitur t’i japë Rio Tintos dritën jeshile për ndërtimin e minierës më të madhe të litiumit...

10% më të lartë se mesatarja, ja kush është shteti me refuzimin më të lartë të vizave

Sipas një studimi të Henley & Partners, Afrika përballet me normat më të larta të refuzimit të vizave për zonën Schengen në Evropë, me...

Bajrami: “Dhamë maksimumin tonë, tani duhet të mendojmë për ndeshjen ndaj Kroacisë”

Nedim Bajrami shënoi golin më të shpejtë në historinë e Kampionateve Europiane, pas vetëm 23 sekondash lojë ndaj Italisë, por pavarësisht kësaj, kuqezinjtë dolën...

Lajme të tjera

Web TV