Kryesia e PS, Belinda Balluku dhe Ditmir Bushati ndër më të votuarit e socialistëve

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ka përfunduar pak më parë votimi për emrat e kandidatëve gra për anëtarët e Kryesisë së Partisë Socialiste.

Nga kandidatet gra Belinda Balluku është më e votuara, e ndjekur nga  Ogerta Manastirliu, Blerina Gjylameti, Evis Kushi, Olta Xhaçka dhe Mimi Kodheli.

Ndërsa nga radhët e burrave, Ditmir Bushati është më i votuari nga socialistët si anëtar i Kryesisë së Partisë Socialiste, i ndjekur nga Arben Pëllumbi dhe më pas nga Pandeli Majko.

Lista e Grave:

Fiton:

Belinda Balluku 207 vota
Blerina Gjylameti 199 vota
Evis Kushi 183 vota
Mimi Kodheli 179 vota
Ogerta Manastirliu 204 vota
Olta Xhaçka 180 vota

Nuk Fiton:

Almira Xhembulla 94 vota
Ermonale Felaj 117 vota
Klotilda Ferhati 114 vota
Milva Ikonomi 175 vota

Lista e Burrave:

Fiton:

Arben Pëllumbi 203 vota
Armando Subashi 177 vota
Ditmir Bushati 204 vota
Erjon Braçe 174 vota
Ilir Beqja 173 vota
Pandeli Majko 198 vota

Nuk Fiton:

Eduart Shalësi 116 vota
Ervin Demo 98 vota
Fatmir Xhafaj 137 vota
Pjerin Ndreu 166 vota


Të fundit

Kryesia e PS, Belinda Balluku dhe Ditmir Bushati ndër më të votuarit e socialistëve

Ka përfunduar pak më parë votimi për emrat e kandidatëve gra për anëtarët e Kryesisë së Partisë Socialiste. Nga kandidatet...

“Vajton” Greqia, ndahet nga jeta në moshën 96-vjeçare kompozitori me famë botërore Mikis Theodhorakis

Kompozitori i shquar grek Mikis Theodhorakis, por i njohur në gjithë botën, vdiq sot në moshën 96 vjeçare. Mikis (Mihail) Theodhorakis, i lindur në...

Infermjeria intervistohej në lidhje direkte, kolegia nuk e kupton dhe zhvishet para kameras (Video)

Që prej fillimit të pandemisë, të gjithë jemi bërë dëshmitarë të skenave të sikletshme në veçanti nëpërmjet ZOOM, por kësaj here ‘viktima’ është një...

Ja cilat janë janë ministret e reja në qeverinë “Rama 3”

Ka përfunduar numërimi i votave për  6 anëtarët e para të kryesisë së PS. Mësohet se ata janë Belinda Balluku, Ogerta Manastirliu, Blerina Gjylameti, Evis...

Be për takimin Kosovë-Serbi: Do të realizohet në një kohë të përshtatshme

Krerët e shtetit të Kosovës dhe Serbisë pritet të takohen sërish për vazhdimin e dialogut mes dy shteteve me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian. Takimi i...

Lajme të tjera

Web TV