Hapja e tunelit 5 te “Shqiponja”, ARRSH njofton shoferët: Ja si do të kryhet lëvizja definitive e mjeteve

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Autoriteti Rrugor Shqiptar sqaron drejtuesit e mjeteve lidhur me lëvizjen me hapjen e tunelit numër 5 te ish-Sheshi Shqiponja.

Kështu, sipas ARRSH, “Në kantierin e punimeve te Sheshi Shqiponja ka përfunduar ndërtimi i të gjitha galerive (tuneleve) dhe do të hapet për qarkullimin e automjeteve edhe Galeria Nr. 5.
Duke filluar në orën 00:01, data 04.09.2021 trafiku do të vijojë sipas lëvizjes definitive të parashikuar në projekt ku:
– Lëvizja e automjeteve nga autostrada (Durrës-Tiranë) në drejtim të rrugës “Dritan Hoxha” (Laprakë) dhe anasjelltas do të realizohet drejt në nivelin 0 të parashikuar në projekt.
– Lëvizja e automjeteve që vijnë nga autostrada (Durrës-Tiranë) në drejtim të Unazës së Madhe do të realizohet nëpërmjet Galerisë Nr. 5.
– Dalja nga Tirana për mjetet që vijnë nga Unaza e Madhe drejt autostradës do të realizohet nëpërmjet Galerisë Nr.3
– Dalja nga Tirana për mjetet që vijnë nga pjesa veriore (ish-kombinati, rruga “Josif Pashko”) drejt autostradës do të realizohet nëpërmjet Galerisë Nr. 4.
#ARRSH #MIE”.


Të fundit

Hapja e tunelit 5 te “Shqiponja”, ARRSH njofton shoferët: Ja si do të kryhet lëvizja definitive e mjeteve

Autoriteti Rrugor Shqiptar sqaron drejtuesit e mjeteve lidhur me lëvizjen me hapjen e tunelit numër 5 te ish-Sheshi Shqiponja. Kështu,...

Akuzohet se përdhunoi pastruesen e vilës së tij, në pranga biznesmeni i njohur grek

Një biznesmen 76-vjeçar nga Patra, në Greqi, është arrestuar, pasi po përballet me akuzën e përdhunimit. Sipas mediave greke, i moshuari u arrestua, pasi u...

Hapet një tjetër tunel te “Shqiponja”, Balluku: Do të shpërndahet trafiku

Është hapur një tjetër tunel te sheshi “Shqiponja”, që do të ndihmojë në lehtësimin e mëtejshëm të qarkullimit të mjeteve. Kryeministri Edi Rama shkruan...

Manastirliu bën thirrje: Çdo student, mësues dhe pedagog të marrë vaksinën

53Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka përsëritur apelin për vaksinimin e qytetarëve kundër COVID, veçanërisht për kategoritë me detyrim. Manastirliu shprehet se për çdo student,...

E fundit/ Aksident i trefishtë në autostradën Tiranë-Durrës

Një aksident i trefishtë është regjistruar mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Ngjarja ndodhi rreth orës 12:45. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se...

Lajme të tjera

Web TV