Tiranë/ Banorët e zonës së Ali Demit dy ditë pa ujë, kërkojnë zgjidhjen e çështjes

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Prej dy ditësh banorët e disa pallateve nga ‘Shkolla e Baletit’ deri tek ‘Fushat e Ali Demit’ janë pa ujë. Për shkaqe të panjohura në çezmat e këtyre pallateve nuk pikon asnjë pikë uji.

Ankesat e banorëve të rrugës Shyqyri Ishmi në Ali Dem janë të shumta për mungesën e zgjatur të ujit dhe mbi të gjitha kërkojnë një zgjidhje përfundimtare pasi janë taksapagues të rregullt.

Drejtoria e Ujësjellësit ende nuk ka dhënë një qartësim për banorët e kësaj lagjeje të cilët meritojnë një përgjigje për atë çfarë po ndodh. Pritet ende një reagim për zgjidhjen e menjëhershme të këtij problem që duket se do të zgjasë për disa ditë me radhë.


Të fundit

Tiranë/ Banorët e zonës së Ali Demit dy ditë pa ujë, kërkojnë zgjidhjen e çështjes

Prej dy ditësh banorët e disa pallateve nga ‘Shkolla e Baletit’ deri tek ‘Fushat e Ali Demit’ janë pa...

Rritja e infektimeve dhe e shtrimeve në spitale, hapet COVID 3! Manastirliu: Kemi riaktivizuar planin për t’iu përgjigjur fluksit

Si rezultat i shtimit të rasteve të reja me COVID dhe shtrimeve në spitale, është hapur spitali COVID-3, ish-Kirurgjia në QSUT. Hapja e këtij...

Shqipëria strehoi 37 gratë afgane, Hillary Clinton telefonon Ramën: Faleminderit për gatishmërinë dhe kujdesin e treguar

Në orët e para të 2 shtatorit, 37 gra afgane u ulën në aeroportin e Rinasit me vetëm teshat e trupit. Nga Kabuli i...

Robert Berisha ka vendosur të ‘mos e lërë’ më single Albana Osmanin

Prej kohësh, moderatorja Albana Osmani është shkëputur nga televizioni, duke u përqendruar më shumë në biznes, e në projekte të tjera. Sa i përket...

Marrëveshja e Uashingtonit: Çka u zbatua e çka jo?

Marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, u nënshkrua më 4 shtator të vitit 2020 në Shtëpinë e Bardhë, në praninë...

Lajme të tjera

Web TV