Vrau bashkëfshatarin për konflikte pronësie, arrestohet zjarrfikësi në Tropojë, sekuestrohet arma e krimit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Altin Ismajlisufi, autori i vrasjes së ndodhur pasditen e sotme në fshatin Çerem të Tropojës është arrestuar nga policia pak orë pas ngjarjes. Policia ka sekuestruar edhe armën tip pistoletë me të cilën ai vrau bashkëfshatarin e tij Isat Goçaj, 49-vjeç. Motivet e ngjarjes janë ende të paqarta.

“Kapet në kohë rekord autori i dyshuar i vrasjes së ndodhur në Çerem. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Tropojë falë reagimit në kohë, veprimeve të shpejta dhe profesionale, bënë të mundur kapjen e autorit të dyshuar shtetasin Altin Ismajlisufi.

Gjatë kontrollit në banesë, Policia gjeti dhe sekuestroi armën e zjarrit, me të cilën autori kreu vrasjen. Autori i dyshuar po shoqërohet në Komisariatin e Policisë Tropojë, për veprime të mëtejshme”, njofton policia.


Të fundit

Vrau bashkëfshatarin për konflikte pronësie, arrestohet zjarrfikësi në Tropojë, sekuestrohet arma e krimit

Altin Ismajlisufi, autori i vrasjes së ndodhur pasditen e sotme në fshatin Çerem të Tropojës është arrestuar nga policia...

Situata e COVID-19 në vend/ MSH: 984 raste të reja dhe 4 viktima në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerë. Vaksinohuni në qendrën më...

Atentati në Tropojë/ Ky është autori i dyshuar për vrasjen e 49-vjeçarit, ja si nisi konflikti

Detaje të reja zbardhur në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi pasditen e sotme në Tropojë, Çerem, ku mbeti i vrarë 49-vjeçari, Isat...

Nisin punimet për kompleksin e ri shkollor në kryeqytet, Veliaj: Shtatorin që vjen ‘Fresku’ me shkollat më të mira në vend

Në Tiranë ka nisur puna për ndërtimin e një kompleksi shkollor në zonën e "Freskut". Lajmin e ka dhënë përmes një postimi në rrjetet...

Vrasje në Tropojë, autori ekzekuton bashkëfshatarin me armë zjarri

Policia është vendosur menjëherë në ndjekje të autorit të vrasjes në Tropojë. Bëhet me dije se autori është identifikuar dhe tashmë është shpallur në...

Lajme të tjera

Web TV