Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet zëri i personit që kërcënonte psikologen e viktimës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me krimin e rëndë që ndodhi në Glyka Nera të Greqisë, ku piloti grek vrau bashkëshorten e tij, 20-vjeçaren britanike, në sy të foshnjës së vogël 11 muajshe.
Piloti, Babis Anagnostopoulos, e ka pranuar krimin duke u shprehur se gjithçka kishte ndodhur pas një sherri në çift, por kurrë nuk ka rrëfyer se ka pasur një bashkëpunëtor.

Ndërkohë, policia pohon krejt të kundërtën, pasi zëri që bënte kërcënimet në telefon ndaj psikologes Eleni Mylonopoulou, ku shkonte viktima, së nuk ishte i Babis. Sipas gazetës Spirto, Mylonopoulou, në dëshminë e saj rreth një muaj më parë tha se ishte marrë në telefon nga një person rreth datave 21-25 maj, kur filloi të bëhej publike se ajo kishte zhvilluar seanca me çiftin. Përveç kërcënimeve me telefon, ajo pretendoi se kishte pasur edhe sulme ndaj makinës së saj.

Psikologia i tregoi policisë për 20 seancat që pati me viktimën, nga tetori 2020 deri në shkurt 2021, ndërsa zbuloi se Caroline ndjehej e bllokuar nga piloti 33-vjeçar, Babis Anagnostopoulos. Sipas të njëjtave burime, Caroline i kishte thënë: “Unë jam e dashuruar me personin dhe përrallën që kisha ngritur në mendjen time, por e urrej bashkëshortin tim.”.


Të fundit

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet zëri i personit që kërcënonte psikologen e viktimës

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me krimin e rëndë që ndodhi në Glyka Nera të Greqisë,...

Rakacolli: Po diskutohet për t’u vaksinuar fëmijët mbi 12 vjeç 

Komiteti Teknik i Vaksinimit në vendin tonë po diskuton mbi mundësinë e vaksinimit të fëmijëve mbi 12 vjeç si dhe për marrjen e dozës...

NATO: Kina, fuqi globale, po zhvillon me shpejtësi raketa bërthamore

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i kërkoi Kinës të bashkohet me përpjekjet ndërkombëtare për të kufizuar përhapjen e armëve bërthamore. Ekzistojnë shqetësime...

Mbërrijnë në Rinas më shumë se 31 mijë doza të vaksinës Pfizer, Rama: Vaksinohuni

31,590 doza të tjera të vaksinës Pfizer mbërritën pak më parë në Aeroportin “Nënë Tereza”, duke e çuar në 1,982,130 numrin e vaksinave anti-COVID të...

Cardi B sjell në jetë fëmijën, publikon foton e parë

Cardi B dhe Offset janë bërë sërish prindër! Ka qenë vetë reperja që e ka dhënë lajmin në rrjetet sociale, ku ka ndarë një...

Lajme të tjera

Web TV