Zbulohet sa milionë euro paguhet Neymar për t’u përshëndetur me tifozët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një klauzolë e çuditshme është zbuluar te PSG, në lidhje me kontratën e nënshkruar me Neymar, pas transferimit të këtij të fundit nga Barcelona.

“El Mundo Deportivo” ka zbuluar se klubi francez i paguan Neymarit 500 mijë euro në muaj, për të përshëndetur tifozët. Gjithashtu në klauzolë thuhet se braziliani duhet të sillet mirë me tifozët.

Por nuk përfundon këtu! Përveç këtyre, klauzola e pengon futbollistin që të kritikojë publikisht lojën, përzgjedhjen e skuadrës apo edhe taktikat e përdorura.

Pra, Neymar paguhet me 6 milionë euro te PSG, për diçka që nuk lidhet me performancën e tij në fushën e lojës.

 

 


Të fundit

Brazili pezullon përdorimin e 12 milionë dozave të vaksinës Sinovac kundër Covid

Rregullatori federal i shëndetësisë në Brazil Anvisa ka pezulluar përdorimin e mbi 12 milionë doza vaksinash Sinovac kundër Covid...

Strehimi i afganëve, Yuri Kim falënderon Shqipërinë: Kemi shpëtuar 124,000 jetë njerëzish

Ambasadorja Yuri Kim ka reaguar në lidhje me evakuimet e qytetarëve afganë në vendi i tyre, pasi pushteti ra në dorë të telebanëve. Përmes...

Reperi përcillet në banesën e tij të fundit

Sot është përcjellë për në banesën e fundit reperi i njohur grek Peter Anastasopoulos, i njohur me emrin e artit “Mad Clip”. Ai ndërroi...

Bota e futbollit e shqetësuar për legjendën Pele, është shtruar në spital

Legjenda e futbollit brazilian dhe atij botëror, Pele është shtruar në spital. 80-vjeçari ndodhet në këtë gjendje që 6 ditë më parë, por jo...

Vlogu suedez, Rama: Destinacionet për t’u vizituar në Shqipëri

Disa prej destinacioneve më të bukura në Shqipëri u është bërë jehonë nga vlogu suedez Joyous Travel. Ky i fundit përmes një videoje ka rekomanduar...

Lajme të tjera

Web TV