Aksident i rëndë/ Dy efektivë të “Shqiponjave” përplasen me motor, trupat qëndrojnë të shtrirë në tokë (Pamje të rënda)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dy efektivë të Forcave Shqiponja janë aksidentuar pak minuta më parë me motorin e policisë më të cilin lëviznin, pasi një makinë i ka prerë rrugën. Aksidenti ka ndodhur pranë Kopshtit Botanik, ndërsa pamjet nga vendi i ngjarjes janë të frikshme, ku dallohet se motori është bërë copa dhe dy efektivët e Shqiponjave janë të shtrirë në tokë.

Një makinë i ka prerë rrugën motorit të policisë, duke bërë që më pas efektivët e Shqiponjave të përplasen me bordurat e rrugës.

Fatmirësisht efektivët janë jashtë rrezikut për jetën dhe po marrin mjekim për frakturat e ndryshme në trup.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Tiranë/Informacion paraprak

Rreth orës 10:05, në rrugën “Shkëlqim Fusha”, janë përfshirë në përplasje mjeti me drejtues R. K., 40 vjeç me mjetin motorr të policisë me drejtues E. M dhe pasagjer J. D,(punonjës policie në shërbim).

Si pasojë janë dëmtuar të dy punonjësit e policisë, të cilët u dërguan në spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.


Të fundit

Kanosi me armë të dashurën e mitur sepse doli me shoqërinë, në pranga 21-vjeçari (Emri)

Një 21-vjeçar është arrestuar pasi ka kanosur me armë të dashurën e tij 15-vjeçare dhe shoqen e saj 20-vjeçare,...

Shqiptari futet në komisariatin në Firenze, nxjerr thikën dhe bërtet: Më prangosni!

Një rast shumë i çuditshëm ka ndodhur në shtetin fqinj, Itali dhe protagonist është bërë një shqiptar. 35-vjeçari identiteti i të cilit nuk bëhet...

Akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë, 1 vit burg për këngëtarin nga Kosova

Gjykata e Gjilanit ka dënuar me 1 vit e 4 muaj burg Ardian Xhaferi i njohur ndryshe si ‘‘The mike’’, anëtar i grupit muzikor...

Vodhi 40 krerë bagëti në Greqi dhe i solli në Shqipëri, në pranga çobani

Një 44-vjeçar është arrestuar për vjedhjen e 40 krerë bagëti në Greqi dhe i kishte kontrabanduar në Shqipëri. 44-vjeçari I. B., banues në Korçë,...

Katastrofa nga uragani Ida, Biden autorizon ndihmën federale për pjesët e përmbytura të Nju Jorkut dhe Nju Xhersit

Presidenti amerikan, Joe Biden, miratoi të hënën shpalljen e fatkeqësive madhore për pjesët më të goditura të Nju Jorkut dhe Nju Xhersit javën e...

Lajme të tjera

Web TV