Shtyhet debutimi me Manchester United, Ronaldo në karantinë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Rikthimi i Cristiano Ronaldos te Manchester United pas 12 vitesh ka rikthyer edhe entuziazmin te tifozët të cilët po presin me padurim debutimin e dytë të CR7 me fanellën e 20-herë kampionëve të Anglisë.

Megjithatë edhe pse Ronaldo ka mbërritur në Britaninë e Madhe për shkak të rregullave kundër COVID-19 ai duhet të qëndrojë i izoluar në vilën e tij në Manchester për 5 ditë dhe për këtë arsye me shumë gjasa nuk do të debutojë në sfidën e së shtunës ndaj Newcastle United në orën 16:00, kjo për vetë faktin pasi Ronaldo do të ketë vetëm 1 ditë stërvitje me Djajtë e Kuq para kësaj sfide pasi deri të enjten do të qëndrojë i karantinuar në shtëpinë e tij.


Të fundit

Shtyhet debutimi me Manchester United, Ronaldo në karantinë

Rikthimi i Cristiano Ronaldos te Manchester United pas 12 vitesh ka rikthyer edhe entuziazmin te tifozët të cilët po...

Ministri i ri i Brendshëm i talebanëve më i kërkuari, ja sa ofron SHBA për një informacion lidhur me të

Ministri i ri i Brendshëm i qeverisë talebane në Afganistan, Sarajuddin Haqqani është ndër njerëzit më të kërkuar nga DASH, i cili aktualisht po...

Operacioni “Perimetri”/ Arrestohet 35-vjeçari që transportonte 21 emigrantë të paligjshëm

Në vijim të operacionit të koduar “Perimetri”, ka rënë në prangat e policisë 35-vjeçari që transportonte 21 emigrantë të paligjshëm, ndihmë për kalim drejt...

“Kërkimi shkencor dhe inovacioni në fokus të politikave tona”, Kushi takim me drejtuesit e “Projekteve Kombëtare dh Zhvillimit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka zhvilluar një takim me drejtuesit e “ 2021-2023”. Gjatë takimit Kushi theksoi se kërkimi shkencor dhe inocacioni do...

Sulmi homofobik në Spanjë, i riu dhunohet nga 8 burra në shtëpinë e tij

Spanja është tronditur pas një sulmi të dhunshëm homofobik ndaj një burri në mes të ditës në qendër të Madridit. Viktima 20-vjeçare u sulmua nga...

Lajme të tjera

Web TV