Bashkëshortja e Michael Schumacher flet me lot në sy për pilotin e Formula1: Më mungon çdo ditë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gruaja e Michael Schumacher, Corinna shpërtheu në lot pasi zbuloi se bashkëshorti i saj është “ndryshe” që nga dëmtimi i kokës dhe asaj i mungon ai çdo ditë.

Ajo dha një intervistë për një dokumentar të Netflix, ku kujtoi aksidentin e rëndë të legjendës së Formula 1, si dhe detajet e jetës së tyre në këto 8 vite.

“Unë kurrë nuk e kam fajësuar Perëndinë për atë që ndodhi. Ishte vërtet fat i keq – i gjithë fati i keq që dikush mund të ketë në jetë.

“Është gjithmonë e tmerrshme kur thua,” Pse po ndodh kjo me Michael ose me ne? ” Por atëherë pse u ndodh njerëzve të tjerë? “

Më tej Corinna e përlotur vazhdon: “Sigurisht, më mungon Michael çdo ditë. Por nuk më mungon vetëm mua, janë fëmijët, familja, babai i tij, të gjithë të afërmit dhe rrethi i tij”.

“Unë mendoj se ai është thjesht shumë i fortë mendërisht. Jashtëzakonisht i fortë.Ai akoma më tregon se sa i fortë është çdo ditë.”

Kujtojmë se kampioni I F1 pësoi një aksident fatal, ku mori dëmtime të rënda në kokë teksa po bënte ski në Alpet franceze në vitin 2013. Familja thuhet se ka shpenzuar 20 milionë funte për kujdesin e tij gjatë gjithë kohës në shtëpitë e tyre në Zvicër dhe Majorka.

Në vitin 2019, Schumacher u raportua se po bënte “përparim të mirë” dhe se “po përpiqej të komunikonte”, por kjo nuk u konfirmua nga familja e tij.

 


Të fundit

Covid në Shqipëri/ Rriten ndjeshëm rastet e reja në 24 orët e fundit

5 humbje jete dhe1079 raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit në vend. Ministria e Shëndetësisë i...

Bashkëshortja e Michael Schumacher flet me lot në sy për pilotin e Formula1: Më mungon çdo ditë

Gruaja e Michael Schumacher, Corinna shpërtheu në lot pasi zbuloi se bashkëshorti i saj është “ndryshe” që nga dëmtimi i kokës dhe asaj i...

Feros i vendoset gjobë 1 mijë euro për armëmbajtje pa leje

Feronit Shabani, i njohur me emrin artistik Fero, u dënua me 1 mijë euro gjobë për veprën penale të armëmbajtjes pa leje. Aktgjykimi ndaj tij...

U përpoq të shpëtonte kameramanin që ra nga shkëmbi, vdes ministri rus i emregjencave

Ministri rus i emergjencave Yevgeny Zinichev ka ndërruar jetë gjatë stërvitjes vjetore ku u përpoq të shpëtonte një operator. Ministri 55-vjeçar "humbi jetën tragjikisht ndërkohë...

Policia kap shoferët me shpejtësi deri në 152 km/h, hiqen 25 patenta

Policia Rrugore gjatë kontrolleve të ushtruara në rrugën interurbane Kavajë-Rrogozhinë e Kavajë-Durrës ka evidentuar disa raste të shkeljeve të rregullave të qarkullimit. Gjatë kontrollit, në...

Lajme të tjera

Web TV