Real Madrid, Barcelona dhe Juventus kërkojnë krijimin e Superligës Evropiane

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Real Madrid, Barcelona dhe Juventus këmbëngulin në krijimin e Superligës Evropiane , pavarësisht kërcënimeve-paralajmërimeve për pasoja.

Në këtë mënyrë UEFA me sa duket ka ‘ndëshkuar’ apostatët në mënyra të tjera.

Federata evropiane ka publikuar trailerin për Ligën e Kampionëve , duke filluar numërimin mbrapsht për premierën e fazës së grupeve javën e ardhshme, dhe 3 skuadrat mungojnë në video. Është e qartë se kjo nuk është bërë gabimisht, pasi nuk është e mundur që City, Paris, Sevilla, Dortmund, kampionët e Evropës Chelsea dhe Bayern të jenë “in” dhe të mos përfshijnë “mbretëreshën” Real, Barcelona dhe Juventus.

Mbetet për t’u parë se si do të shkojë e gjithë kjo në të ardhmen.

Të fundit

Real Madrid, Barcelona dhe Juventus kërkojnë krijimin e Superligës Evropiane

Real Madrid, Barcelona dhe Juventus këmbëngulin në krijimin e Superligës Evropiane , pavarësisht kërcënimeve-paralajmërimeve për pasoja. Në këtë mënyrë UEFA...

Një tjetër avion i shtohet flotës ajrore, Rama: Pas ‘Lasgushit’ e ‘Migjenit’, mbërriti edhe ‘Naimi’

Një tjetër avion i është shtuar linjës ajrore “Air Albania”. Pas "Lasgushit" e "Migjenit" flotës ajrore shqiptare i është shtuar edhe avioni i quajtur"Naimi". Lajmin e...

Skandali në botën e modës, 7 modele të famshme akuzojnë burrin e fuqishëm për përdhunim

Prokurori publik i Parisit nisi një hetim paraprak ndaj burrit të fuqishëm të modës, 71-vjeçarit Gerald Marie, pasi akuzohet për përdhunim dhe sulme seksuale. Mes...

Kryeministri çek i palëkundur: Nuk ka vend për refugjatët afganë në Evropë

Kryeministri çek Andrej Babis tha se nuk kishte "vend" për refugjatët afganë në Bashkimin Evropian. Udhëheqësi populist sugjeroi se do të ishte më mirë të...

E ngatërruan kur ishte foshnje në maternitet, 19-vjeçarja kërkon 3 milionë euro dëmshpërblim

Ana dhe Maria, emra të trilluar të zgjedhur nga gazeta spanjolle La Rioja për protagonistët e kësaj historie që kërkuan të mbeteshin anonimë, lindën...

Lajme të tjera

Web TV