Shqipëria triumfon ndaj San Marinos, kuqezinjtë shënojnë pesë gola

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kombëtarja shqiptare e kthen në festë ndaj San Marinos. Kuqezinjtë shënojnë pesë gola, duke regjistruar një nga triumfet më të thella. Ishte Manaj ai që shënoi në pjesën e parë, duke zhbllokuar shifrat.

 

Në të dytën erdhën radhazi golat e tjerë. Qazim Laçi shënoi golin e dytë pas një gjuajtje perfekte në cepin e portës. Pastaj ishte radha e Brojës, që edhe njëherë tjetër tregon se edhe zëvendësues mund të shënojë.

Furia kuqezi nuk ndalet, pasi më pas kapiteni Hysaj shënon golin e katërt. I dyti për mbrojtësin shkodran me fanellën kuqezi. Në golin e pestë Broja tregohet altruist, duke ia dhënë Uzunit të shënojë. Shqipëria merr vendin e dytë në grup, pasi Anglia mposhti Poloninë 1-0.


Të fundit

Shqipëria triumfon ndaj San Marinos, kuqezinjtë shënojnë pesë gola

Kombëtarja shqiptare e kthen në festë ndaj San Marinos. Kuqezinjtë shënojnë pesë gola, duke regjistruar një nga triumfet më...

E rëndë në Etiopi/ Zbulohen trupat e pajetë të 119 personave, mes viktimave fëmijë

Zyrtarët në Etiopi kanë akuzuar luftëtarët Tigrayan për vrasjen e 119 civilëve në rajonin fqinj të Amhara. Ata thanë se kishin zbuluar dy varre masive...

Zjarr në spitalin COVID në Tetovë, dyshohet për disa të vdekur

Spitali COVID për trajtimin e të sëmurve me koronavirus në Tetovë, në Maqedoninë e Veriut është përfshirë nga flakët. Siç raportojnë mediat, dyshohet se ka ndodhur...

Aktorja e famshme martohet me të dashurin e zemrës, publikon fotot nga dasma

Lily Collins dhe Charlie McDowell janë zyrtarisht martuar! Aktorja e njohur u martua me të fejuarin e saj, gjatë fundjavës në Dunton, Colorado. “Unë kurrë...

E rëndë/ Vriten me njëri-tjetrin dy politikanët e LDK-së në Kosovë

Peja përsëri është tronditur kësaj radhe nga një vrasje e dyfishtë. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se kandidati për kryetar të Pejës nga...

Lajme të tjera

Web TV