Veliaj uron Pavarësinë e Maqedonisë së Veriut: Statusi i ngritur i shqiptarëve sot nuk do qe i mundur pa betejën e këtyre burrave

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka uruar Maqedoninë e Veriut në ditën e Pavarësisë.

Përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, Veliaj ka vlerësuar punën e politikanëve shqiptarë në Maqedoninë e Veriut, të cilët kanë punuar me përkushtim për të drejtat e shqiptarëve atje.

“Gëzuar Pavarësinë e Maqedonisë së Veriut 🇦🇱❤️🇲🇰 Statusi i ngritur i shqiptarëve sot nuk do qe i mundur pa betejën e burrave si Ali Ahmeti e punën e përditshme të vëllezërve tanë si @ArtanGrubi me shokë! 🙏🏻 Mirënjohje për mikpritjen dhe vëllazërinë, bashkë jemi më të fortë! ❤️”, shkruan kryebashkiaku Erion Veliaj, teksa publikon disa foto nga takimet e zhvilluara në Maqedoninë e Veriut.


Të fundit

Kapen rreth 9 kg kokainë në kufirin me Kosovën, në pranga dy shqiptarët

Dy shqiptarë janë arrestuar në Kosovë pasi u kapën me 9 kg kokainë. Policia e Kosovës njofton se mbrëmjen...

Veliaj uron Pavarësinë e Maqedonisë së Veriut: Statusi i ngritur i shqiptarëve sot nuk do qe i mundur pa betejën e këtyre burrave

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka uruar Maqedoninë e Veriut në ditën e Pavarësisë. Përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, Veliaj ka...

Shkodër/ Dy vëllezër mbeten të plagosur pas konfliktit për çështje pronësie

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Mes, ndërsa të plagosur kanë mbetur dy...

“Jack the Ripper” vrasësi serial që tronditi Londrën

“Jack the Ripper” është vrasësi serial, fajtor për vrasjen e 5 prostitutave, të cilave u priste fytin dhe më pas u shkaktonte gjymtime të...

Rikard Zemërluani/ Si vdiq një nga figurat më të shquara të luftës së madhe mes Perëndimit e Lindjes

Në 8 shtator 1157, u lind mbreti anglez Richard I Plantagenet, i njohur ndryshe si Rikard Zemërluani, apo heroi i legjendave mesjetare. Ai ishte...

Lajme të tjera

Web TV