Horoskopi ditor, 9 shtator 2021

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dashi
Do të kënaqeni shumë këtë javë nëse çliroheni nga pengesat që ju kanë mbajtur peng. Flisni dhe veproni si ta ndjeni. Mos u shqetësoni që disa njerëz mund të mos impresionohen.

Demi
Përpiquni që të mos lejoni që ndryshimi në opinione të degjenerojë në zënkë. Përdorni sharmin tuaj dhe fjalë të zgjedhura për të zbutur ndjenjat e këqija që mund të ngrihen. Qetësia dhe paqja janë ato të cilat duhet të synoni.

Binjakët
Bëni kujdes çfarë fjalësh nxirrni nga goja nesër pasi partnerët dhe të dashurit tuaj janë në periudha të ndjeshme. Nëse fjalët tuaja tingëllojnë ashpër, ata mund ta marrin personalisht.

Gaforrja
Duhet të jeni tepër vigjilent në 24 orët e ardhshme, veçanërisht kur keni të bëni me njerëz, pikëpamjet e të cilëve janë tepër të ndryshme nga tuajat.

Luani
Nëse dikush ju afrohet me një ide që duket brilante, merren në konsideratë. Por duhet të jeni të ndërgjegjshëm se arsyeja përse ata kërkojnë përfshirjen tuaj është se duan të mbështesin pjesën më të madhe të rrezikut mbi ju. E doni diçka të tillë?

Virgjëresha
Ndihmoni njerëzit në nevojë me të gjitha mundësitë, por mos u krijoni ndjesinë se ju do të jeni aty sa herë rrëshqasin. Mos lejoni t’ju shfrytëzojnë.

Peshorja
Nëse shqisa juaj e gjashtë ju paralajmëron se një personi të caktuar nuk duhet t’i besoni, atëherë duhet ta dëgjoni. Por mos bini në kurthin e të menduarit se e gjithë bota është kundër jush. Keni më shumë shokë se armiq.

Akrepi
Flisni qartë që të tjerët t’ju kuptojnë, por mbani larg egërsinë në fjalët tuaja. Mënyra se si e jepni mesazhin tuaj është pothuajse po aq e rëndësishme sa edhe vetë mesazhi.

Lexo edhe :  Strehimi i afganëve, Yuri Kim falënderon Shqipërinë: Kemi shpëtuar 124,000 jetë njerëzish

Shigjetari
Mos ktheni mbrapsht asnjë mundësi duke menduar se mund të mos e përballoni. Jo vetëm që do ia dilni, po edhe do të keni shumë sukses nëse ju kërkohet të merrni më tepër përgjegjësi. Sigurohuni që edhe do të paguheni më tepër.

Bricjapi
Ju rrallë i merrni mirë kritikat dhe jo që do të dëgjoni nesër nga një koleg do ju zemërojë. Megjithatë, ai/ajo mund të ketë të drejtë, kështu që dëgjojeni me kujdes. Kurrë mos reshtni së mësuari.

Ujori
Nuk mund dhe nuk duhet të merrni asgjë për të garantuar në ditët në vijim. Tabloja kozmike ka nisur të ndryshojë dhe ju duhet të ndryshoni bashkë me të. Jeta rrallë vazhdon të jetë e njëjta për shumë kohë.

Peshqit
Dikush që e keni admiruar prej shumë kohësh ka bërë diçka idiote dhe opinioni juaj për të ka ndryshuar. Por a nuk keni bërë gjëra edhe më të këqija ju ndonjëherë? Përpiquni të mos jeni paragjykues.


Të fundit

Horoskopi ditor, 9 shtator 2021

Dashi Do të kënaqeni shumë këtë javë nëse çliroheni nga pengesat që ju kanë mbajtur peng. Flisni dhe veproni si...

E rëndë në Etiopi/ Zbulohen trupat e pajetë të 119 personave, mes viktimave fëmijë

Zyrtarët në Etiopi kanë akuzuar luftëtarët Tigrayan për vrasjen e 119 civilëve në rajonin fqinj të Amhara. Ata thanë se kishin zbuluar dy varre masive...

Shqipëria triumfon ndaj San Marinos, kuqezinjtë shënojnë pesë gola

Kombëtarja shqiptare e kthen në festë ndaj San Marinos. Kuqezinjtë shënojnë pesë gola, duke regjistruar një nga triumfet më të thella. Ishte Manaj ai...

Zjarr në spitalin COVID në Tetovë, dyshohet për disa të vdekur

Spitali COVID për trajtimin e të sëmurve me koronavirus në Tetovë, në Maqedoninë e Veriut është përfshirë nga flakët. Siç raportojnë mediat, dyshohet se ka ndodhur...

Aktorja e famshme martohet me të dashurin e zemrës, publikon fotot nga dasma

Lily Collins dhe Charlie McDowell janë zyrtarisht martuar! Aktorja e njohur u martua me të fejuarin e saj, gjatë fundjavës në Dunton, Colorado. “Unë kurrë...

Lajme të tjera

Web TV