Mazhoranca reagon ndaj përjashtimit të Berishës, Braçe ironizon: Aha ‘përkohësisht’! E qartë, e ‘vrau’ fare

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Me ironi e ka komentuar deputeti i PS-së Erion Braçe, vendimin e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, që të përjashtojë nga grupi parlamentar i PD-së Sali Berishën.

Braçe shkruan se e ‘ka vrarë përkohësisht’ Bashën ish-kryeministrin Berisha

 

Ahaa “perkohesisht”! E qarte, “e vrau”, “e keputi” fare fare!’-shkruan Braçe.

Basha nënvizoi se për të shmangur çdo keqkuptim dhe për të konkretizuar këtë qëndrim të vetë z. Berisha, kam vendosur që deri në përfundimin e shqyrtimit të kërkesës ligjore për transparencë dhe zbardhjes së plotë të kësaj çështje në rrugë gjyqësore, z. Berisha nuk do të jetë anëtar i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike.

 


Të fundit

Mazhoranca reagon ndaj përjashtimit të Berishës, Braçe ironizon: Aha ‘përkohësisht’! E qartë, e ‘vrau’ fare

Me ironi e ka komentuar deputeti i PS-së Erion Braçe, vendimin e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, që...

Berisha pas përjashtimit nga PD: Do të krijoj aleancë, do të bashkëpunoj me çdo demokrat

Sali Berisha ka deklaruar se Lulzim Basha duhet që të ndërgjegjësonte ndërkombëtarët për vendosjen e sanksioneve për Edi Ramën, pas daljes së sistemit të...

Lufta brenda PD-së/ Shehu, Noka dhe Leskaj dalin kundër vendimit të Bashës

Pas vendimit të kryedemokratit Lulzim Basha për përjashtimit e Sali Berishës nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike, kanë ardhur edhe reagimet e para në...

Hoqi Berishën nga grupi parlamentar, Topalli thirrje demokratëve: Përjashtoni Bashën nga PD

Jozefina Topalli ka reaguar ashpër kundër Lulzim Bashës, menjëherë pas vendimit që ai dha për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i Partisë...

6 Shenjat që paralajmërojnë mungesën e Kalciumit në trupin tuaj

Rënia e nivelit të kalciumit në organizëm është një problem shëndetësor që shoqërohet me komplikacione të rënda për jetën. AgroWeb.org ju këshillon që të jeni...

Lajme të tjera

Web TV