Dua Lipa vendos një tjetër rekord historik

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sukseset për Dua Lipën nuk kanë të mbaruar. Së fundmi Lipa ka bërë të ditur se kënga e saj “Levitating”, është e kënga e parë në histori nga një artiste femër që qëndron për 35 javë me radhë në listat e Top 10.

“Kënga ‘Levitating’ e Dua Lipës është kënga e parë nga një artiste femër në historinë e Hot 100, që qëndron në listë për 35 javë në top 10”, shkruhet në një postim.
Dua e ka rishpërndarë dhe ka falënderuar të gjithë njerëzit, me të cilët ka bashkëpunuar për këtë projekt të suksesshëm.

“E pabesueshme! Mirënjohëse që kam bërë këtë këngë me njerëzit e mi të preferuar në këtë planet. Kjo këngë do të kishte qenë asgjë pa ju. Ju dua, faleminderit! 35 javë në Top 10”, shkruan artistja.

Para disa ditësh, Dua shënoi një tjetër sukses. Bashkëpunimi i saj me Elton John arriti të ngjitej në krye të listave dhe është projekti i dytë i John që zë vendin e parë këtë vit pas këngës “It’s a Sin”.

“Epo në moshën time, të kesh një këngë të parën në tabelë është një surprizë e jashtëzakonshme, një arritje. Pra, dy është qesharake. Dua të them se kjo është një ëndërr e realizuar”, u shpreh Elton John pasi arriti këtë sukses së bashku me Dua Lipën.


Të fundit

Dua Lipa vendos një tjetër rekord historik

Sukseset për Dua Lipën nuk kanë të mbaruar. Së fundmi Lipa ka bërë të ditur se kënga e saj...

Rama mes deputetëve, Basha “i vrenjtur”, Kryemadhi “e kuruar”/ Ja çfarë nuk u pa nga Parlamenti (Foto)

Kuvendi i Shqipërisë zhvilloi paraditen e sotme seancën e parë konstituitive, ndërsa 140 deputetët e rinj do të mblidhen sërish pasdite ku do të...

Drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe mbante armë pa leje, arrestohet 30-vjeçari në Lezhë

Një 30-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe mbante me vete armë gjahu pa leje. Gjatë kontrolleve,...

“Ta çojmë në nivel tjetër arsimin”, Rama prezanton 11 anëtarët e Bordit të Akreditimit të Agjencisë së Sigurimit të Cilësisë në Arsimin e Lartë

Kryeministri Edi Rama do të prezantojë sot Bordin e Akreditimit të Agjencisë së Sigurimit të Cilësisë në Arsimin e Lartë. Kreu i qeverisë theksoi se...

Pamje brutale/ Talebanët dhunojnë gratë afgane gjatë protestës (Video)

Gratë afgane dolën në rrugët e Kabulit për të protestuar të zemëruara nga formimi i një qeverie talibane, duke paraqitur një sfidë të panjohur...

Lajme të tjera

Web TV