Facebook nxjerr në treg syzet me të cilat dëgjoni muzikë, i përgjigjeni telefonatave dhe bëni fotografi e video

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Facebook ka nxjerr në treg syzet inteligjente, të cilat iu lejojnë përdoruesve të dëgjojnë muzikë, t’u përgjigjen telefonatave, të bëjnë fotografi dhe video si dhe t’i ndajnë me përdoruesit e tjerë. Të quajtura “Ray-Ban Stories”, syzet vijnë në 20 stile të ndryshme dhe kushtojnë 299 dollarë.

Syzet kanë dy kamera, dy altoparlantë të vegjël, tre mikrofona dhe një mikroprocesor Snapdragon. Përdoruesit mund të regjistrojnë video deri në 30 sekonda duke përdorur butonin përkatës ose duke përdorur një komandë zanore. Një dritë LED e bardhë që ndizet në syze tregon kur kamera është aktive.

Ata mund të ruajnë qindra fotografi dhe video në Ray-Ban Stories dhe t’i transferojnë në telefon përmes aplikacionit Facebook View. Aplikacioni bën të lehtë kalimin e përmbajtjes në aplikacione të tjera në telefon si Facebook, Instagram, WhatsApp, Messenger, Twitter, TikTok dhe Snapchat.

Të fundit

Amerikanët para një ripërballje Biden-Trump

Amerikanët janë përballë një përsëritjeje të zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020. Sondazhet tregojnë një mungesë përkrahjeje për të dy kandidatët,...

Vrau babanë në bashkëpunim me motrën dhe vëllanë, Hysen Meta pranon krimin

Hysen Meta 25 vjeç ka pranuar se ka qenë qenë ekzekutori i babait të tij Pëllumb Meta në Durrës, ndërsa është ndihmuar nga motra dhe...

Të mundësh Ramën me bedelët e Metës!

Nga Dritan Hila Të ndodhur në një krizë ideore dhe morale dhe me probleme të mëdhaja personalitetesh në partinë e tij, Ilir Meta ka dalë...

“Dëshmoi se ekziston”, gazetari analizon protestën e Rithemelimit: Mungon qeverisja..

Gazetari Mentor Kikia, i ftuar në një studio televizive, ka komentuar protestën e Rithemelimit për të cilën u shpreh se ne si shoqëri nuk...

“Krimi i mirëmenduar”, policia: Vrasja e babait ndodhi më 10 shkurt

Detaje të reja janë mësuar në lidhje me krimin e rëndë që u zbulua në Durrës, ku 50-vjeçari Pëllumb Meta u gjet i varrosur...

Lajme të tjera

Web TV