Pamje brutale/ Talebanët dhunojnë gratë afgane gjatë protestës (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gratë afgane dolën në rrugët e Kabulit për të protestuar të zemëruara nga formimi i një qeverie talibane, duke paraqitur një sfidë të panjohur për një lëvizje islamike që nuk ka trajtuar kurrë demonstrata paqësore.

Por luftëtarët talebanë shpërndanë protestat duke përdorur dhunën. Ata gjithashtu ndaluan dhe rrahën disa gazetarë afganë që mbuluan ngjarjet dhe u përpoqën të detyronin reporterët e huaj të fshinin pamjet nga kamerat dhe telefonat e tyre.

Këto pamje brutale tregojnë pikërisht dhunën që talebanët ushtrojnë ndaj grave të cilat protestuan në mënyrë paqësore. Për më tepër ndiqni videon më poshtë nga Fox News:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fox News (@foxnews)


Të fundit

Pamje brutale/ Talebanët dhunojnë gratë afgane gjatë protestës (Video)

Gratë afgane dolën në rrugët e Kabulit për të protestuar të zemëruara nga formimi i një qeverie talibane, duke...

Harmonia në çiftit, si të ruani të freskët pas kthimit nga pushimet

Ja shpjegimet e psikologut dhe seksologut italian Matteo Merigo Ndonjëherë ndodh. Edhe nëse të gjitha statistikat thonë të kundërtën, duke raportuar rregullisht shifrat e divorcit...

PS ndan postet/ Një grua nënkryetare Kuvendi, kush do jenë kryetarët e komisioneve parlamentare

Partia Socialiste ka caktuar drejtuesit e komisioneve parlamentare për legjislaturën e re, si dhe nënkryetaren e Kuvendit. Mësohet se Ermonela Felaj do jetë nënkryetare e...

Përjashtoi Berishën, Basha deputetëve: Philip Reeker me erdhi në zyrë vetë me këtë kërkesë, s’pranonte asnjë negociatë

Lulzim Basha duket se ka qenë me shpatulla pas murit kur ka marrë vendimin për përjashtimin e Berishës nga Grupi Parlamentar i PD-së. Në mbledhjen...

Dokumenti/ KQZ gati zëvendësimin e Ruçit, Kokës, Markut dhe Çomos! Emrat e rinj që vijnë në Parlament

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është vënë menjëher në lëvizje, pas kërkesës së Komisionit të Verifikimit të Mandateve të Parlamentit për të zëvëndësuar mandatet e...

Lajme të tjera

Web TV