Përfundon seanca e parë e legjislaturës së X, ja lista me 140 deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Teksa ka nisur legjislatura e X e Kuvendit të Shqipërisë pritet që sot të betohen 140 deputetët e rinj të Kuvendit.

Në 25 prill, Partia Socialiste ka marrë 74 mandate, PD-AN 59 mandate, LSI 4 mandate dhe PSD 3 mandate. Opozita ka kërkuar që këto zgjedhje të shpallen të pavlefshme dhe ripërsëritjen e tyre, por Kolegji Zgjedhor hodhi poshtë pretendimet e tyre. Tanimë lista e 140 deputetëve që do të hyjnë në parlamentin e ardhshëm është e plotë, me emra të rinj dhe të vjetër.

Ja lista e deputetëve:
Qarku Berat
PS 5 mandate
Hatixhe Konomi
Bardhyl Kollçaku
Fadil Nasufi
Nasip Naço
Blendi Klosi
PD 2 mandate
Tomor Alizoti
Kasëm Mahmutaj
Qarku Dibër
PD 3 mandate
Xhelal Mziu
Kreshnik çollaku
Dhurata Tyli(çupi)
PS 2 mandate
Lavdrim Krrashi
Aurora Mara
Qarku Durrës
PS 8 mandate
Milva Ekonomi
Alban Xhelili
Jurgis Çyrbja
Klodiana Spahiu
Ilir Ndraxhi
Rrahman Rraja
Lefter Koka
Edi Rama
PD 6 mandate
Edi Paloka
Agron Duka
Merita Bakiu
Oerd Bylykbashi
Ferdinant Xhaferaj
Andia Ulliri
Qarku Elbasan
PS 8 mandate
Evis Kushi
Klevis Xhoxhi
Besion Ajazi
Dasantila Tahiraj
Saimir Hasalla
Florenc Spaho
Luan Duzha
Taulant Balla
PD 6 mandate
Gazment Bardhi
Flutura Açka
Lefter Gështenja
Dashnor Sula
Zheni Gjergji
Luçiano Boçi
Qarku Fier
PS 9 mandate
Erion Braçe
Petro Koçi
Lindita Buxheli
Baftjar Zeqaj
Antoneta Dhima
Bujar Çela
Ismet Beqiraj
Tatiana Piro
Gramoz Ruçi (Mirela Pitushi)
LSI 1 mandat
Monika Kryemadhi
PD 6 mandate
Enkelejd Alibeaj
Eralda Bano(Tase)
Saimir Korreshi
Luan Baçi
Nustret Avdulla
Ilda Dhori
Qarku Gjirokastër
PS 3 mandate
Mirela Kumbaro
Laert Duraj
Bledar Çuçi
PD 1 mandat
Tritan Shehu
Qarku Kukës
PS 1 mandat
Gerta Duraku
PD 2 mandate
Flamur Hoxha
Isuf Çelaj
Qarku Lezhë
PS 3 mandate
Lindita Nikolla
Eduard Ndreca
Shpresa Marnoj
PD 4 mandate
Mark Marku
Agron Gjekmarkaj
Lindita Metaliaj
Kastriot Piroli
Qarku Shkodër
PD 5 mandate
Helidon Bushati
Emilja Koliqi
Ramadan Likaj
Greta Bardeli
Zef Hila
PS 3 mandate
Edona Bilali
Paulin Sterkaj
Benet Beci
PSD 2 mandate
Gledis Çeliku
Meri Markiçi
LSI 1 mandat
Agron Çela
Qarku Vlorë
PS 8 mandate
Pranvera Resulaj
Anduel Tahiraj
Vullnet Sinaj
Anila Denaj
Niko Kuri
Ilir Metaj
Damian Gjiknuri
Teuta Ramaj
PD 4 mandate
Bujar Leskaj
Ina Zhupa
Fation Veizaj
Arbi Agalliu
Qarku Tiranë
PD 15 mandate
Lulzim Basha
Jorida Tabaku
Alfred Rushaj
Albana Vokshi
Sali Berisha
Agron Shehaj
Fatmir Mediu
Grida Duma
Shpëtim Idrizi
Belind Këlliçi
Vangjel Dule
Mesila Doda
Dashamir Shehi
Flamur Noka
Orjola Pampuri
PS 18 mandate
Luljeta Bozo
Najada Çomo
Ogerta Manastirliu
Arben Ahmetaj
Ulsi Manja
Etilda Gjonaj
Arben Pëllumbi
Elisa Spiropali
Belinda Balluku
Toni Gogu
Etjen Xhafaj
Ermonela Valikaj
Xhemal Qefalia
Klotilda Bushka
Alqi Bllako
Eduard Shalsi
Fatmir Xhafaj
Orlando Rakipi
PSD 1 mandat
Gertjan Deda
LSI 2 mandate
Erisa Xhixho
Petrit Vasili
Qarku Korçë
PS-6 mandate
Enslemvera Zake
Blerina Gjylameti
Ilirian Pendavinji
Ilir Topi
Olta Xhaçka
Niko Peleshi
PD-5 mandate
Edmond Spaho
Sorina Koti
Ervin Salianji
Bledjon Nallbati
Seladin Jakupllari


Të fundit

Pena e artë që firmosi proklamatën e pavarësisë

Në vigjilie të 110-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, ditën që shënjoi historinë e një kombi, analisti Roland Qafoku ka...

Aksident tragjik në autostradën Durrës-Tiranë, vdesin dy vajza, plagoset rëndë shoferi

Një aksident tragjik ka ndodhur mëngjesin e sotëm, ku kanë humbur jetën dy vajza dhe është plagosur rëndë shoferi 26-vjeçar. Sipas policisë, në orët e...

Do të ketë aksionere serbë në Portin e Durrësit? Alabbar: Kam disa partnerë nga…

Mohamed Alabbar ka mohuar akuzat se në kompaninë e tij, Eagle Hills që do të marrë përsipër ndërtimin e Portit të ri turistik të...

110-vjetori i Pavarësisë bën bashkë Shqipëri-Kosovë, mbahet sot mbledhja e dy kuvendeve

Me rastin e 110-vjetorit të Pavarësisë, sot në orën 10:00, në Kuvend do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Republikës së Kosovës...

Endri Prifti e kishte ‘prashikuar’ muaj më parë/ Marsela Çibukaj fiton ‘Kënga Magjike’!

Marsela Çibukaj është fituesja e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike” në Tv Klan. Pirro Çako i dorëzoi kupën triumfueses, e cila konkurroi...

Lajme të tjera

Web TV