Përjashtoi Berishën, Basha: M’u dyfishua dhimbja nga gjuha e përdorur ndaj meje

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetari i PD-së Lulzim Basha tha se gjuha e ish-kryeministrit Sali Berisha i ka dyfishuar dhimbjen për vendimin e marrë ndaj tij, që solli përjashtimin nga grupi i PD.

“Unë marr përgjegjësi të plotë për çdo betejë timen. Për sukseset e kësaj beteje. Kam ndjekur me dhimbje të madhe reagimin e dr. Berishës, për të cilin kam shprehur konsideratë mbrëmë dhe nuk i lëviz asnjë presje.

Dhimbja është dyfishuar sot nga gjuha e përdorur nga zoti Berisha. Uroj që koha të jetë ilaçi më i mirë për t’u përqendruar në qëllimin kryesor për largimin e këtij regjimi. Tezat e kundërshtarit të vetëm Edi Rama i kam dëgjuar nga goja e tij. PD nuk ka rrugë tjetër përveçse e bashkuar t’i prijë kësaj beteje për Shqipërinë dhe shqiptarët”, u shpreh ai.


Të fundit

Përjashtoi Berishën, Basha: M’u dyfishua dhimbja nga gjuha e përdorur ndaj meje

Kryetari i PD-së Lulzim Basha tha se gjuha e ish-kryeministrit Sali Berisha i ka dyfishuar dhimbjen për vendimin e...

Lindita Nikolla mban fjalën si kryetare Kuvendi, opozita godet tavolinat me duar dhe largohet

Opozita nuk ka qëndruar që të dëgjojë fjalën e parë të Lindita Nikollës si kryetare Kuvendi. Të gjithë së bashku, teksa Nikolla ka marrë...

Lindita Nikolla zgjidhet kryetare e Kuvendit të republikës së Shqipërisë

Me 79 vota pro dhe 4 vota kundër, në krye të Parlamentit është zgjedhur Lindita Nikolla, e cila u propozua nga kryeministri Edi Rama...

Irina Shayk bën ndryshimin drastik në pamje, harroni flokët e gjata

Modelja, 35 vjeç, nisi Javën e Modës në New York me zhurmë, ajo u shfaq me një prerje të shkurtër ‘bob’ të mërkurën. Veshja e...

Votimi për kryetaren e Kuvendit/ Rama mbledh fletët e grisura nga opozita, Rushaj i derdh sërish në tokë

Opozita i grisi fletët e votimit për kryetaren e Kuvendit, ndërsa nga Edi Rama u ngrit dhe i mblodhi ato në një qese. Kjo...

Lajme të tjera

Web TV