Rama mes deputetëve, Basha “i vrenjtur”, Kryemadhi “e kuruar”/ Ja çfarë nuk u pa nga Parlamenti (Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kuvendi i Shqipërisë zhvilloi paraditen e sotme seancën e parë konstituitive, ndërsa 140 deputetët e rinj do të mblidhen sërish pasdite ku do të bëjnë betimin dhe do të zgjedhin kreun e ri të Kuvendit. PS ka propozuar Lindita Nikollën për këtë post.

Po çfarë nuk u pa nga kamerat?

Në seancën e paradites, kryeministri Edi Rama u ul mes deputetëve të tij, përkrah Taulant Ballës dhe Lindita Nikollës. Pranë tij ishte edhe zv.kryeministri i shkarkuar, Erion Braçe.

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi u shfaqe me pamje komplet të ndryshuar, me flokë të prerë dhe elegante.

Pranë Kryemadhit ishte edhe Sali Berisha, i dëbuar nga grupi i PD dhe i shpallur “non grata” nga SHBA.

Lulzim Basha qendroi krah grave deputete të PD, teksa dukej edhe “i nxirë”. Sigurisht, jo nga përjashtimi i Berishës, por nga dielli.

Fotot nga LSA

 


Të fundit

Rama mes deputetëve, Basha “i vrenjtur”, Kryemadhi “e kuruar”/ Ja çfarë nuk u pa nga Parlamenti (Foto)

Kuvendi i Shqipërisë zhvilloi paraditen e sotme seancën e parë konstituitive, ndërsa 140 deputetët e rinj do të mblidhen...

Drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe mbante armë pa leje, arrestohet 30-vjeçari në Lezhë

Një 30-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe mbante me vete armë gjahu pa leje. Gjatë kontrolleve,...

“Ta çojmë në nivel tjetër arsimin”, Rama prezanton 11 anëtarët e Bordit të Akreditimit të Agjencisë së Sigurimit të Cilësisë në Arsimin e Lartë

Kryeministri Edi Rama do të prezantojë sot Bordin e Akreditimit të Agjencisë së Sigurimit të Cilësisë në Arsimin e Lartë. Kreu i qeverisë theksoi se...

Pamje brutale/ Talebanët dhunojnë gratë afgane gjatë protestës (Video)

Gratë afgane dolën në rrugët e Kabulit për të protestuar të zemëruara nga formimi i një qeverie talibane, duke paraqitur një sfidë të panjohur...

Harmonia në çift, si të ruani të freskët pas kthimit nga pushimet

Ja shpjegimet e psikologut dhe seksologut italian Matteo Merigo Ndonjëherë ndodh. Edhe nëse të gjitha statistikat thonë të kundërtën, duke raportuar rregullisht shifrat e divorcit...

Lajme të tjera

Web TV