Sali Berisha paralajmëron lëvizje të re: Basha do marrë përgjigjen që meriton, shiti PD-në

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Lideri historik i PD, Sali Berisha ka paralajmëruar edhe këtë të premte një lëvizje të re që do i sillte partisë sipas tij legjitimitetin, statusshmërinë dhe sovranitetin.

Duke folur për mediat para hyrjes në Kuvend, Berisha theksoi se i “vetmi që do marrë përgjigjen që meriton është njeriu që shet Partinë Demokratike.

Berisha: I vetmi që do marrë përgjigjen që meriton është njeriu që shet partinë Demokratike. Do të ketë një lëvizje statutore e tëra e bazuar në rivendosjen e legjitimitetit, statusshmërisë, sovranitetit të PD.

Jeni penduar që e rritët Bashen në PD?

Berisha: Këto tani janë probleme të ndryshme, por them se emergjenca është kjo, PD do rivendosë sovranitetin, statutshmërine e saj të grabitur poshtërsisht.


Të fundit

Sali Berisha paralajmëron lëvizje të re: Basha do marrë përgjigjen që meriton, shiti PD-në

Lideri historik i PD, Sali Berisha ka paralajmëruar edhe këtë të premte një lëvizje të re që do i...

Përkrahësit e Berishës mblidhen para Parlamentit/ Basha dhe deputetët kalojnë nga rruga e Kalasë së Tiranës

Një ditë pas vendimit të kreut të PD-së, që e përjashtoi nga grupi parlamentar Sali Berishën, mbështetësit e liderit historit të Partisë Demokratike janë...

Erion Braçe: Dita për tu kthyer në punë, për të përfaqësuar ata që besuan te PS dhe te emri im

Sot Kuvendi i Shqipërisë nis punën për legjislaturën e 10-të të tij. Përmes 2 seancave, 1 paradite në orën 10 dhe tjetra pasdite në...

Zbardhet agjenda e kancelares Merkel në Tiranë

Në 14 shtator, kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel do të vizitojë Shqipërinë, kjo është vizita e dytë, pas asaj në vitin 2015. Ndërkohë ambasada...

Përjashtimi i Sali Berishës nga grupi parlamentar, ja si Roland Qafoku parashikoi gjithçka tre muaj më parë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një reagim të papritur, njoftoi mbrëmjen e djeshme vendimin për të përjashtuar nga Grupi Parlamentar i PD-së ish-kryeministrin...

Lajme të tjera

Web TV