Zjarri në spitalin e Tetovës/ Jep dorëheqjen ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe, në një dalje për shtyp para pak çastesh para selisë së qeverisë, ka bërë me dije dorëheqjen e tij.
Dorëheqja e tij vjen pas tre dorëheqjeve paraprake pasditen e sotme, atë të dy drejtorëve të spitalit të Tetovës dhe zëvendësministrit të tij, Ilir Hasani.

Edhe ai si të gjithë kolegët e tij të dorëhequr, e justifikon atë me përgjegjësitë morale që ai mban si ministër.

Kujtojmë se para 2 ditësh në spitalin e Tetovës humbën jetën 14 pacientë të shtruar me Covid në spitalin e Tetovës, si shkak i rënies së zjarrit në objekt. Deri më tani, për këtë, nuk është vënë akoma asnjë person para përgjegjësisë.


Të fundit

Zjarri në spitalin e Tetovës/ Jep dorëheqjen ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe, në një dalje për shtyp para pak çastesh para selisë...

Akuzohet për përdhunimin e tre grave/ Gjykata lë në burg futbollistin e Manchester City

Nuk ka shpëtim për lojtarin e Manchester Cityt, Benjamin Mendy. Ky i fundit do të qëndrojë në burg për pjesën e mbetur të vitit...

U zgjodh kryetare Kuvendi/ Meta uron Lindita Nikollën, shuplakë opozitës: Asnjë sekondë bojkot

Presidenti Ilir Meta ka uruar kryetaren e Kuvendit Lindita Nikolla për marrjen e detyrës. Në një status në rrjetet sociale Meta shprehet se më...

Rama i përgjigjet akuzave të Bashës: PD është në proces traumatik dhe e mirëkuptojmë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë fjalës së tij për gazetarët pas përfundimit të seancës plenare në Kuvendin e Shqipërisë, u ndal te akuzat...

Lindita Nikolla merr detyrën: Bashkë duhet të bëjmë Kuvendin pasuri publike

Në fjalimin e parë si kryetare e Kuvendit, Lindita Nikolla, u shpreh se do të jetë e angazhuar që Kuvendin e Shqipërisë ta kthejë...

Lajme të tjera

Web TV