20 vite nga 11 shtatori/ Tirana vishet me ngjyrat e flamurit amerikan, Veliaj: E dimë shumë mirë çfarë është terrori

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tirana në solidaritet me popullin amerikan është veshur me ngyrat e flamurit të SHBA për të nderuar viktimat e sulmit terrorist të 11 shtatorit.

Sot u shënua 20-vjetori i sulmit teksa kryebashkiaku Veliaj shkruan se Tirana e di shumë mirë çfarë do të thotë terror, qoftë fashist, komunist apo si ai i 11 shtatorit në Nju Jork.

Ai thekson se asnjëherë nuk duhe të harrohen ata që luftuan për vlerat.

STATUSI NGA ERION VELIAJ

Tirana e di shumë mirë se çfarë është terrori, qoftë ai fashist apo komunist, apo ai i 11 shtatorit – që synon të shkatërrojë mënyrën tonë të jetesës, lirinë dhe shoqëritë tona të hapura. Në Tiranë ndezëm dritat me flamurin amerikan për të mos harruar kurrë ata që ranë dhe që luftuan për këto vlera


Të fundit

20 vite nga 11 shtatori/ Tirana vishet me ngjyrat e flamurit amerikan, Veliaj: E dimë shumë mirë çfarë është terrori

Tirana në solidaritet me popullin amerikan është veshur me ngyrat e flamurit të SHBA për të nderuar viktimat e...

Dita e Katalunjës/ Marshimi për pavarësinë mbush rrugët e Barcelonës (Video)

Manifestimi i dhjetë i Diadës i mbajtur këtë të shtunë në Barcelonë ishte përsëri një lëvizje e suksesshme pavarësisht rrethanave: pandemia dhe mungesa e...

Aksident në Tiranë/ Makina përplas 50-vjeçarin me biçikletë, dërgohet me urgjencë në spital

Një aksident ka ndodhur në “Rrugën e Kavajës” në Tiranë. Automjeti me drejtues M.V, ka përplasur një biçikletë. 50-vjeçari i plagosur është dërguar në spital...

Penelope Cruz fiton çmimin si aktorja më e mirë në Festivalin e Filmit në Venecia

Aktorja spanjolle Penelope Cruz fitoi sot Kupën Volpi për aktoren më të mirë në Festivalin e 78 të Venecias për rolin e saj në...

Avioni “Boeing” bën një ulje emergjente në Rusi, frikë dhe ankth te pasagjerët

Një avion charter “Boeing” nga Antalia, Turqi që po shkonte për në Vladivostok në lindjen e largët ruse ka bërë një ulje emergjente në...

Lajme të tjera

Web TV