20 vjet nga sulmet terroriste të 11 shtatorit, Rama: Ditë e zezë që goditi Amerikën mu në zemër,

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama, ka dhënë një mesazh përkujtimor në 20-vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit.

11 shtatori, sipas kryeministrit ka hyrë në histori si dita e zezë e sulmit të egër të urrejtjes barbare kundër qytetërimit tonë, duke goditur mizorisht simbolin e tij, Amerikën, në zemër të saj.

Rama shprehet se kjo ditë do të mbetet në kujtesë dhe vetëdijen e botës demokratike për vlerat e paçmueshme të lirisë e të demokracisë.


Të fundit

20 vjet nga sulmet terroriste të 11 shtatorit, Rama: Ditë e zezë që goditi Amerikën mu në zemër,

Kryeministri Edi Rama, ka dhënë një mesazh përkujtimor në 20-vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit. 11 shtatori, sipas kryeministrit...

Shkrimtari i tavernave dhe shkrimtari i çuditshëm

(mbi librin e studiuesit Fatmir Minguli për shkrimtarin humanist Shpendi Topollaj) Nga Pol Milo “Aty ku ka ndryshime dhe përplasje, aty ka edhe ngjarje, e pikërisht...

Vrasja e paralajmëruar në Fier/ Burri vret ish-bashkëshorten me automatik, kapet pas 3 orë ndjekjeje!

Në shtator të 2020-ës u deshën 5 orë negociata me policinë, që 31-vjeçari Elton Metaj të lëshojë nga duart kallashnikovin që i kishte vënë vetes duke...

Mos ndalo asnjëherë/ Intervistë me shkrimtarin Pandeli Koçi (Sazan Goliku)

Nga Vasil Premçi Pyetje: Nuk di si ta interpretoj thënien e Çehovit: “Roli i artistit është të bëjë pyetje, jo të japë përgjigje”, po në...

11 shtator 1971/ Nikita Hrushov, në krye të pushtetit si shërbëtor i Stalinit

Nikita Sergejeviç Hrushov, u lind në Kalinovk më 17 prill 1894, vdiq në Moskë më 11 shtator 1971. Ishte një politikan rus, kryetar i...

Lajme të tjera

Web TV