22-vjeçari shqiptar Eklent Kaçi shpallet kampion bote në bilardo

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

22-vjeçari Eklent Kaçi është kampioni i ri i botës në bilardo.

Shqiptari fitoi në kampionatin e bilardos me 10 bila të zhvilluar në Las Vegas të SHBA, ku morën pjesë 64 lojtarë nga e gjithë bota.

Në finale, 22 vjeçari shqiptar mposhti japonezin Naoyuki me rezultatin 10-6, duke ngritur lart flamurin shqiptar.

Nga triumfi në kampionatin botëror Kaçi fitoi edhe një shpërblim prej 100 mijë dollarësh. Kujtojmë që në vitin 2018 Eklent Kaçi u shpall Kampion i Botës në bilardo me 9 bila në turneun e zhvilluar në Doha të Katarit.


Të fundit

22-vjeçari shqiptar Eklent Kaçi shpallet kampion bote në bilardo

22-vjeçari Eklent Kaçi është kampioni i ri i botës në bilardo. Shqiptari fitoi në kampionatin e bilardos me 10 bila...

“PD ishte në diktat, SHBA nuk pranonte negociata”, Gjekmarkaj rrëfen çfarë i tha Lulzim Bashës pas vendimit për Berishën

Deputeti i PD, Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Kjo Javë’’ e ka konsideruar një vendim të vështirë përjashtimin e Sali Berishës nga Grupi...

“Më zure pamjen e televizorit”, shqiptari godet tre herë britanikun me thikë

I zuri pamjen e televizorit gjatë njërës prej ndeshjeve të Anglisë në kampionatin europian, dhe kaq mjaftoi që një i ri shqiptar të godite...

Gjyqtari liroi autorin e vrasjes në Fier, kreu i ILD: Ka nisur menjeherë vlerësimi i rastit

Kreu i ILD, Artur Metani ka reaguar për ngjarjen e rëndë në Fier të një burri i cili vrau ish-bashkëshorten. Në fakt, autori rezulton se...

Korrupsion gjatë detyrës/ Arrestohet polici në Tiranë, nën hetim dy të tjerë

SHÇBA ka dhënë informcion zyrtar mbi arrestimin e policit të rrugores në Tiranë, 54-vjeçarit Zyber Halili. Ky i fundit dyshohet se i mori një shumë...

Lajme të tjera

Web TV