Avioni “Boeing” bën një ulje emergjente në Rusi, frikë dhe ankth te pasagjerët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një avion charter “Boeing” nga Antalia, Turqi që po shkonte për në Vladivostok në lindjen e largët ruse ka bërë një ulje emergjente në Krasnoyarsk, Siberi.

Sipas “Interfax”, pilotët e fluturimit 767 kërkuan të bënin një ulje emergjente në Krasnoyarsk ndërsa fluturonin mbi qytet, sepse ata kishin një problem me sistemin.

Asnjë nga pasagjerët apo ekuipazhi nuk u lëndua. Kompania ruse “Azur Air”, e cila zotëron aeroplanin, tha se problemi ishte “duke u hetuar” dhe se udhëtarëve do t’u ofrohej ushqim dhe ujë ndërsa prisnin në aeroport që një aeroplan tjetër t’i merrte.


Të fundit

Avioni “Boeing” bën një ulje emergjente në Rusi, frikë dhe ankth te pasagjerët

Një avion charter “Boeing” nga Antalia, Turqi që po shkonte për në Vladivostok në lindjen e largët ruse ka...

Aksident tragjik në Kosovë, kamioni godet për vdekje foshnjen 1 vjeçe

Një kamion ka goditur për vdekje një foshnje në Prishtinë ditën e sotme. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënësja e Policisë së Kosovës për...

Vizita në Shqipëri/ Gazeta arabe shkruan për takimin e Ramës me Princin Faisal Bin Farhan, ja çfarë u diskutua

Gazeta arabe e botuar në gjuhën angleze “Saudi Gazette” ka shkruar për takimin e kryeministrit Rama me Princin Faisal Bin Farhan që është dhe...

Juventusi zyrtarisht në krizë / Vetëm një pikë në tre ndeshje, Napoli fiton me përmbysje

As zgjedhja për të lënë pa grumbulluar të gjithë grupin e lojtarëve amerikano-latinë nën arsyetimin se ishin të lodhur nga angazhimet me kombëtaret dhe...

Operacion antidrogë në Greqi, kapen rreth 335 kg kanabis që vinte nga Shqipëria

Një operacion antidrogë në Greqi ka çuar në sekuestrimin e 334.732 kg kanabis që vinte nga Shqipëria drejt shtetit fqinj. Policia ka arrestuar një 51-vjeçar...

Lajme të tjera

Web TV