Dalin pamjet/ Tre orë përballje në pyll, ja momenti kur policia arreston vrasësin e 23-vjeçares (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Publikohen pamjet nga momenti i arrestimit të 31 vjeçarit Elton Meta, i cili mbrëmjen e kaluar ekzekutoi ish-gruan e tij, 23 vjeçaren Sabrina Bengaj.

Vrasësi i fshehur në një zonë rurale dhe me armën e krimit me vete.

Sipas policisë, kanë qenë 3 orë ndjekje në kushte të vështira për shkak të errësirës dhe rrezikshmërisë që kishte ky person pasi ishte i armatosur, teksa ai u kap në një zonë të pyllëzuar në fshatin Peshtan.

Në operacion për arrestimin kanë marrë pjesë Forca Operacionale, Forca e Posacme “Shqiponja”, shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier në bashkëpunim dhe me 2 grupe të FNSH Fier.

Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë për veprën penale “Vrasja për shkak të marrëdhënieve familjare” shtetasin Elton Metaj, 31 vjeç, banues në Peshtan (i dënuar më parë për veprat penale “Armëmbajtja pa leje”, “Kundërshtim i punonjësit të policisë” dhe “Dhunë në familje”.


Të fundit

Dalin pamjet/ Tre orë përballje në pyll, ja momenti kur policia arreston vrasësin e 23-vjeçares (Video)

Publikohen pamjet nga momenti i arrestimit të 31 vjeçarit Elton Meta, i cili mbrëmjen e kaluar ekzekutoi ish-gruan e...

Krimi në Fier/ Dëshmia tronditëse e vëllait të viktimës: Motra po hante bukë, do më vriste dhe mua

Armando Bengaj, vëllai i Sabrina Bengajt, e cila mbrëmjen e djeshme mbeti viktimë pasi u qëllua me armë zjarri nga ish-bashkëshorti Elton Meta, ka...

Ylli i Manchester City mbetet në burg, akuzohet për tri përdhunime

27-vjeçari i Manchester City, Benjamin Mendy, akuzohet se ka përdhunuar tri femra në shtëpinë e tij në Cheshire, midis tetorit 2020 dhe gushtit 2021....

Presidenti Ilir Meta dekreton Edi Ramën Kryeministër për të tretën herë

Një ditë pas betimit në Kuvend, Presidenti i Republikës Ilir Meta dekreton Edi Ramën kryeministër të Shqipërise. Në dekretin e Presidentit që mban datën e...

Vrasja e 23-vjeçares me bukë në gojë/ Shpërthen Braçe: A ka ndonjë prokuror e gjyqtar që ma shpjegon këtë?

Deputeti socialist, Erion Braçe fajëson drejtësinë shqiptare për vrasjen e 23 vjeçares, Sabrina Bengaj. Braçe shkruan se 23 vjeçarja u vra duke ngrënë bukë nga...

Lajme të tjera

Web TV