Juventusi zyrtarisht në krizë/ Vetëm një pikë në tre ndeshje, Napoli fiton me përmbysje

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

As zgjedhja për të lënë pa grumbulluar të gjithë grupin e lojtarëve amerikano-latinë nën arsyetimin se ishin të lodhur nga angazhimet me kombëtaret dhe as aktivizimi i Locatelli-t në qendër të mesfushës nuk e shpëtuan Max Allegrin nga humbja e dytë në tre ndeshjet e para të këtij sezoni të Serisë A.

Bardhezinjtë u mundën 2-1 nga Napoli, megjithëse kaluan të parët në avantazh. Morata krijoi mirazhin se kjo do të ishte sfida e kthesës vendimtare, kur Morata shënoi që në minutën e 10 dhe pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Napoli mori gradualisht në dorë frenat e lojës, duke dominuar mesfushën, që edhe këtë herë për Juventusin shfaqi defektin e zakonshëm; inekzistencën e lidhjes me mbrojtjen dhe sulmin.

Politano barazoi në minutën e 57 ndërsa Koulibaly gjeti golin e fitores për Napolin në minutën e 85-të.

Me këtë rezultat, Juventusi ka vetëm një pikë në tre ndeshjet e para të Serisë A, të marrë në barazimin e ndeshjes hapëse me Udinezen. Dy ndeshjet që kanë pasuar, është mundur nga Empoli në shtëpi 0-1 dhe nga Napoli në transfertë.


Të fundit

Penelope Cruz fiton çmimin si aktorja më e mirë në Festivalin e Filmit në Venecia

Aktorja spanjolle Penelope Cruz fitoi sot Kupën Volpi për aktoren më të mirë në Festivalin e 78 të Venecias...

Avioni “Boeing” bën një ulje emergjente në Rusi, frikë dhe ankth te pasagjerët

Një avion charter “Boeing” nga Antalia, Turqi që po shkonte për në Vladivostok në lindjen e largët ruse ka bërë një ulje emergjente në...

Aksident tragjik në Kosovë, kamioni godet për vdekje foshnjen 1 vjeçe

Një kamion ka goditur për vdekje një foshnje në Prishtinë ditën e sotme. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënësja e Policisë së Kosovës për...

Vizita në Shqipëri/ Gazeta arabe shkruan për takimin e Ramës me Princin Faisal Bin Farhan, ja çfarë u diskutua

Gazeta arabe e botuar në gjuhën angleze “Saudi Gazette” ka shkruar për takimin e kryeministrit Rama me Princin Faisal Bin Farhan që është dhe...

Juventusi zyrtarisht në krizë/ Vetëm një pikë në tre ndeshje, Napoli fiton me përmbysje

As zgjedhja për të lënë pa grumbulluar të gjithë grupin e lojtarëve amerikano-latinë nën arsyetimin se ishin të lodhur nga angazhimet me kombëtaret dhe...

Lajme të tjera

Web TV