“Më zure pamjen e televizorit”, shqiptari godet tre herë britanikun me thikë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

I zuri pamjen e televizorit gjatë njërës prej ndeshjeve të Anglisë në kampionatin europian, dhe kaq mjaftoi që një i ri shqiptar të godite tre herë me thikë një tifoz britanik.

30 vjeçari Pllumb Hysa është dënuar tani me 9 vjet heqje lirie pas sulmit brutal mbi 59 vjeçarin, që mori lëndime të rënda, por fatmirësisht nuk vdiq.

Shtetasit shqiptar i ishte kërkuar që të mos bllokonte televizorin gjatë ndeshjes me Ukrainën teksa mbështetësit e kombëtares angleze ishin mbledhur të shihnin ndeshjen ne Hotel Mill në Chester më 3 korrik.

I zemëruar me viktimën e tij, shqiptari mori një thikë dhe e fshehu në brezin e pantallonave, e më pas e ndoqi në tualet dhe ku dhe e sulmoi. Njëra nga plagët që mori 59 vjeçari ishte afër zemrës.

Në foton e shpërndarë nga Policia, Hysa shihet me sy të nxirë, pasi gjatë arrestimit u godit me grusht nga një shok i viktimës.


Të fundit

“Më zure pamjen e televizorit”, shqiptari godet tre herë britanikun me thikë

I zuri pamjen e televizorit gjatë njërës prej ndeshjeve të Anglisë në kampionatin europian, dhe kaq mjaftoi që një...

Gjyqtari liroi autorin e vrasjes në Fier, kreu i ILD: Ka nisur menjeherë vlerësimi i rastit

Kreu i ILD, Artur Metani ka reaguar për ngjarjen e rëndë në Fier të një burri i cili vrau ish-bashkëshorten. Në fakt, autori rezulton se...

Korrupsion gjatë detyrës/ Arrestohet polici në Tiranë, nën hetim dy të tjerë

SHÇBA ka dhënë informcion zyrtar mbi arrestimin e policit të rrugores në Tiranë, 54-vjeçarit Zyber Halili. Ky i fundit dyshohet se i mori një shumë...

Aksident me vdekje në rrugën Tiranë-Durrës/ Makina përplas 60-vjeçarin

Një aksident me vdekje ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës. Automjeti tip “Ford” ka përplasur për vdekje këmbësorin 60-vjeçar Shoferi i automjetit është shoqëruar në komisariatin...

Rikthim ëndrrash për Ronaldon në “Old Trafford”, ylli portugez debuton me gol në pjesën e parë (Video)

U rikthye me shumë buje në shtëpinë e tij, në “Old Traford”, i mjaftuan vetëm 45 minuta lojë për të lënë menjëherë gjurmë tek...

Lajme të tjera

Web TV