Operacion antidrogë në Greqi, kapen rreth 335 kg kanabis që vinte nga Shqipëria

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një operacion antidrogë në Greqi ka çuar në sekuestrimin e 334.732 kg kanabis që vinte nga Shqipëria drejt shtetit fqinj.

Policia ka arrestuar një 51-vjeçar në Amfilochia për të cilin thotë se është anëtar i rëndësishëm i një grupi kriminal të trafikut të drogës nga Shqipëria drejt Greqisë.

Droga po transportohej më makinë, por gjatë kontrollit u zbulua se ishte e ngarkuar me kanabis.


Të fundit

Operacion antidrogë në Greqi, kapen rreth 335 kg kanabis që vinte nga Shqipëria

Një operacion antidrogë në Greqi ka çuar në sekuestrimin e 334.732 kg kanabis që vinte nga Shqipëria drejt shtetit...

Studimi amerikan: Një person i pavaksinuar ka 11 herë më shumë gjasa të humbë jetën nga COVID

Personat që nuk janë vaksinuar plotësisht kundër COVID, kanë më shumë se 10 herë gjasa të shtrohen në spital dhe 11 herë më shumë...

Greqi/ Sherr mes shqiptarëve brenda lokalit, njëri u shpëton thikave dhe fshihet në tualet

Një ngjarje e ‘çuditshme’ ka ndodhur në Greqi, ku një shqiptar është sulmuar nga dy bashkëatdhetarë. Sipas mediave greke, shqiptari u sulmua me thikë...

“Pashë vdekjen me sy 100%”, Fifi tregon eksperiencën e frikshme

Këngëtarja e njohur, Fifi është shumë aktive në rrjete sociale, ku ndan herë pas here foto dhe video të ndryshme nga përditshmëria dhe projektet...

22-vjeçari shqiptar Eklent Kaçi shpallet kampion bote në bilardo

22-vjeçari Eklent Kaçi është kampioni i ri i botës në bilardo. Shqiptari fitoi në kampionatin e bilardos me 10 bila të zhvilluar në Las Vegas...

Lajme të tjera

Web TV