Tirana nderon flamurin amerikan, preket ambasadorja Kim: Askush s’mund të kërkojë një mik më të mirë se Shqipëria

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tirana është “veshur” me ngyrat e flamurit amerikan për të përkujtuar viktimat që humbën jetën 20 vite më parë në sulmin terrorist mbi kullat në New York.

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka postuar foton dhe shprehest se është prekur nga ky gjest, teksa shkruan se askush nuk mund të kërkojë një mik më të mirë se Shqipëria.

“E prekur të shoh qytetin e Tiranës të ndriçuar me “Yje dhe Vija” për nder të 11 Shtatorit. Shtetet e Bashkuara janë mirënjohëse për miqësinë dhe solidaritetin e popullit të Shqipërisë. Askush nuk mund të kërkojë një mik më të mire”, shkruan ambasadorja Kim.

Të fundit

Tirana nderon flamurin amerikan, preket ambasadorja Kim: Askush s’mund të kërkojë një mik më të mirë se Shqipëria

Tirana është “veshur” me ngyrat e flamurit amerikan për të përkujtuar viktimat që humbën jetën 20 vite më parë...

Armando Broja shkëlqen edhe në Premier League në vetëm 18 minuta, flirton dy herë me golin

Armando Broja ka shkëlqyer në vetëm 18 minuta në fushën e lojës ndaj West Ham duke bërë diferencën në fushën e lojës. Në tre prekje...

Fundi tragjik në Tetovë/ Gruaja nuk iku nga zjarri, u dogj bashkë me burrin

14 viktimat e tragjedisë së Tetovës janë përcjellë për në banesën e fundit. Dy prej tyre janë edhe çifti i bashkëshortëve Xhemal dhe Zarife...

20 vite nga 11 shtatori/ Tirana vishet me ngjyrat e flamurit amerikan, Veliaj: E dimë shumë mirë çfarë është terrori

Tirana në solidaritet me popullin amerikan është veshur me ngyrat e flamurit të SHBA për të nderuar viktimat e sulmit terrorist të 11 shtatorit. Sot...

Dita e Katalunjës/ Marshimi për pavarësinë mbush rrugët e Barcelonës (Video)

Manifestimi i dhjetë i Diadës i mbajtur këtë të shtunë në Barcelonë ishte përsëri një lëvizje e suksesshme pavarësisht rrethanave: pandemia dhe mungesa e...

Lajme të tjera

Web TV