Vrasja e 23-vjeçares me bukë në gojë/ Shpërthen Braçe: A ka ndonjë prokuror e gjyqtar që ma shpjegon këtë?

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Deputeti socialist, Erion Braçe fajëson drejtësinë shqiptare për vrasjen e 23 vjeçares, Sabrina Bengaj.

Braçe shkruan se 23 vjeçarja u vra duke ngrënë bukë nga një burrë kafshë, por të renë e vrau edhe drejtësia.

Në mesazhin e tij, Braçe akuzon edhe Bashën si frymëzues dhune.

Reagimi i plotë

Edhe sa të tjera? SABRINA ISHTE NJE GRUA VETËM  23 VJEÇ; E MARTUAR DHE ME NJË VAJZE VETËM 3 VJEÇ! E vrau një kafshë burrë, ish-burrë ligjerisht, dje, në shtëpinë e saj, prindërve të saj, DUKE NGRËNË BUKË;

ME BUKË NË GOJË!

Por jo vetëm ai! E VRAU EDHE DREJTËSIA QË KEMI ENDE!

A ka mundësi të di unë, meqe jam edhe ca ditë medemek zëvendes udhëheqës,

se si ka mundësi që një si ky burri vrasës, i arrestuar një vit me parë për pengmarrje në të njëjtën shtëpi e të së njëjtes grua, në një operacion të komplikuar dhe nga RENEA, ËSHTË I LIRË DHE JO NË BURG dhe vret gruan që një vit më parë e mori peng??!!

A ka ndonjë prokuror e gjyqtar që ma shpjegon këtë? MË NË FUND DIKUSH DUHET TË MBAJË PËRGJEGJËSI, VEÇ BURRIT VRASËS QË FALË POLICISE TANI ËSHTË NË BURG!

Por Sabrinën e gjorë, e vrau dhe kultura mizerabel e dhunës ndaj gruas, vajzës;

Një kulturë e ndyrë e shtrirë vertikalisht, nga lart poshtë, e tillë përfundon tek ky takem burrash që urrejnë gratë! E mos më thoni “jo”!

A e pate djë se si një burrë urdhëroi mllef e urrejtje dje ndaj një flete votimi për një GRUA dhe një tufë burrash u eksituan në të njëjtin akt dhune??!! Kjo pra është, kështu ndodh e forca e këtij shembulli kthehet në dhunë deri atje poshtë! U irrituan shumë ca plehra politikë-disa e shprehen e disa e mbajten përbrenda për të mos e harruar, një status timin rreth një seriali të degraduar në dhunë nën moton:

Lexo edhe :  Shqipëria mposht Hungarinë në “Elbasan Arena”, heroi Armando Broja i jep fitoren kuqezinjve (Video)

GRATË VDESIN SI BURRAT, POR BURRAT JO, RINGJALLEN!

Merruni prapë sot!

Vrasja e 23 vjeçares me bukë në gojë / Shpërthen

 


Të fundit

Vrasja e 23-vjeçares me bukë në gojë/ Shpërthen Braçe: A ka ndonjë prokuror e gjyqtar që ma shpjegon këtë?

Deputeti socialist, Erion Braçe fajëson drejtësinë shqiptare për vrasjen e 23 vjeçares, Sabrina Bengaj. Braçe shkruan se 23 vjeçarja u...

Macron e shpall Belmondon “të pavdekshëm”

Jean-Paul Belmondo vdiq të hënën në shtëpinë e tij në Paris në moshën 88-vjeçare Emmanuel Macron kryesoi këtë të enjte, në mjedisin solemn të oborrit...

20 vjet nga sulmet terroriste të 11 shtatorit, Rama: Ditë e zezë që goditi Amerikën mu në zemër,

Kryeministri Edi Rama, ka dhënë një mesazh përkujtimor në 20-vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit. 11 shtatori, sipas kryeministrit ka hyrë në histori si...

Shkrimtari i tavernave dhe shkrimtari i çuditshëm

(mbi librin e studiuesit Fatmir Minguli për shkrimtarin humanist Shpendi Topollaj) Nga Pol Milo “Aty ku ka ndryshime dhe përplasje, aty ka edhe ngjarje, e pikërisht...

Vrasja e paralajmëruar në Fier/ Burri vret ish-bashkëshorten me automatik, kapet pas 3 orë ndjekjeje!

Në shtator të 2020-ës u deshën 5 orë negociata me policinë, që 31-vjeçari Elton Metaj të lëshojë nga duart kallashnikovin që i kishte vënë vetes duke...

Lajme të tjera

Web TV