Bllokohen ilaçe kontrabandë në Portin e Durrësit, ja me sa mijëra euro u kap “mat” 53-vjeçari

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia Kufitare e Durrësit, ka goditur një rast të kontrabandës me medikamente mjekësore dhe mosdeklarim të të hollave në kufi. Shërbimet e policisë kufitare në Portin e Durrësit, kanë kaluar për kontroll të imtësishsëm kamionin që drejtohej nga Anastas Mërtiri 53 vjeç.

Gjatë kontrolleve në mjet, në kabinë, janë gjetur e sekuestruar një sasi medikamentesh të pashoqëruara me dokumentacionin përkatës si dhe 10.500 euro, të cilat ky shtetas nuk i kishte deklaruar.

Mërtiri është arrestuar nga Policia, ndërsa materialet procedurale i kanë kaluar Prokurorisë së Durrësit për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i Policisë:

Port, Durrës.

Policia Kufitare godet një tjetër rast të kontrabandës me medikamente mjekësore dhe mosdeklarimit të të hollave në kufi.

Sekuestrohen një sasi ilaçesh të pashoqëruara me dokumentacionin përkatës dhe 10.500 euro të padeklaruara.

Procedohet penalisht poseduesi.

Shërbimet e Policisë Kufitare në PKK, Port Durrës, si rezultat i shtimit të kontrolleve me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, bazuar në analizën e riskut, në hyrje të RSH-së, kanë kaluar për kontroll më të imtësishëm një mjet kamion që drejtohej nga shtetasi A. M.

Gjatë kontrollit të ushtruar në mjet, në kabinën e kamionit, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi medikamentesh të pashoqëruara me dokumentacionin përkatës si dhe 10.500 euro të cilat ky shtetas nuk i kishte deklaruar.

Në vijim të veprimeve nga specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Durrës, u procedua penalisht për veprat penale “Kontrabandë me mallrat e licensuar” dhe “Mosdeklarimi i të hollave në kufi”, shtetasi A. M., 53 vjeç, banues në Durrës.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

 


Të fundit

Bllokohen ilaçe kontrabandë në Portin e Durrësit, ja me sa mijëra euro u kap “mat” 53-vjeçari

Policia Kufitare e Durrësit, ka goditur një rast të kontrabandës me medikamente mjekësore dhe mosdeklarim të të hollave në...

Inter nuk mban dot avantazhin ndaj Sampdorias, kampionët e Italisë ndalen në barazim

Pas dy triumfesh radhazi është ndalur edhe perfeksioni i Interit. Zikaltërit kishin përballë Sampdorian sot, që i sfidoi shumë mirë dhe arriti t’u marrë...

Fansi deshi t’i afrohej, Ben Affleck e largon nga Jennifer Lopez (Video)

Aktori Ben Affleck dhe këngëtarja Jennifer Lopez , pas një mbrëmje plot ngjarje në Festivalin e Filmit në Venecia, u larguan nga qyteti të...

Ndërron jetë në moshën 75-vjeçare gazetari i njohur sportiv Nexhat Gjuzi

Shuhet në moshën 75-vjeçare gazetari i njohur sportiv Nexhat Gjuzi. Gjuzi lindi në Kavajë më 13 shtator të vitit 1946. Vitet e para të karrierës...

Nuk respektuan rregullat, policia arreston 15 shoferë dhe gjobit 48 të tjerë

Në 48 orët e fundit Tirana ka regjistruar një numër rekord shkeljesh të rregullave të qarkullimit rrugor. 338 drejtues mjetesh dhe automjetesh janë vënë...

Lajme të tjera

Web TV