Duel i fortë në Formula 1/ Hamilton përfundon nën rrotat e Max Verstappen (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dueli i fortë në Formula 1, ka përfshirë në një incident të frikshëm dy pilotët e njohur, Lewis Hamilton dhe holandezin, Max Verstappen. Ata janë përplasur me dy makinat e tyre, në një kthesë të vështirë në pistën e Monzës.

Verstappen u përpoq ta parakalojë nga brenda pilotin britanik, por kontakti me rrotat e parme bëri që makina t’i kërcejë dhe të fluturojë sipër kokës së Hamilton.
Fatmirësisht, Hamiltonin e shpëtoi mbrojtësja mbi kokë dhe kaska, ndërsa që të dy pilotët u përjashtuan nga gara, duke bërë që çmimi i madh i Monzës t’i shkojë Daniel Riçiardos.

Renditja e përgjithshme në krye nuk ndryshon, Verstappen mbetet pesë pikë para Hamilton, ndërsa në fund të garës të dy pilotët fajësuan njëri-tjetrin. Britaniku e akuzoi holandezin se u tregua oportunistik, ndërsa holandezi u mbrojt duke thënë se në atë kthesë në formë S, Hamilton nuk duhej t’i kishte prerë rrugën.

Të fundit

Duel i fortë në Formula 1/ Hamilton përfundon nën rrotat e Max Verstappen (Video)

Dueli i fortë në Formula 1, ka përfshirë në një incident të frikshëm dy pilotët e njohur, Lewis Hamilton...

Mafia “Camorra” futet sërish në veprim, ekzekuton 35-vjeçarin në mes të Napolit

Mafia “Camorra” ka ekzekutuar në mes të Napolit një 35-vjeçar. Mediat italiane raportojnë se Francis Building iu bë pritë nga Camorra në Torre Annunziata. 35-vjeçari...

U përjashtua nga PD, Berisha mesazh demokratëve: Së bashku të hedhim në koshin e plehrave vendimin poshtërues të Bashës

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar sërish për vendimin e marrë nga kreu i PD, Lulzim Basha, për ta përjashtuar atë nga grupi parlamentar. Me një...

Aksidenti i merr jetën 23-vjeçarit shqiptar në Gjermani, policia: S’mbante rrip sigurimi

Një aksident automobilistik në Gjermani, i ka marrë jetën tragjikisht një 23-vjeçari nga Mitrovica. Mediat gjermane shkruajnë se i riu, ka humbur kontrollin e mjetit...

“Duhej një kokë turku”, Fjoralba Ponari reagon shpër ndaj lajmeve në portale

Fjoralba Ponari ka hedhur poshtë lajmet sipas të cilave ajo do të largohet nga Portokallia. Prej disa kohësh në portale është folur nëse do të...

Lajme të tjera

Web TV