test

Inter nuk mban dot avantazhin ndaj Sampdorias, kampionët e Italisë ndalen në barazim

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas dy triumfesh radhazi është ndalur edhe perfeksioni i Interit. Zikaltërit kishin përballë Sampdorian sot, që i sfidoi shumë mirë dhe arriti t’u marrë një barazim 2-2 në një ndeshje shumë të bukur.

Interi shënoi i pari me një gol mjaft të bukur të Dimarco në minutën e 18-të. Maya Yoshida barazoi për Sampdorian në të 33-ën, teksa në limitet e pjesës së parë Lautaro riktheu avantazhin për Interin.

Sampdoria u përgjigj me daljen nga tuneli për pjesët e dyta. Tommasso Aguello mposhti Handanovic dhe vulosi shifrat e kësaj ndeshje, pavarësisht presionit të djemve të Inzaghit për të ndryshuar fatin e betejës. Inter numëron 7 pikë pas 3 ndeshjesh.

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV