Mafia “Camorra” futet sërish në veprim, ekzekuton 35-vjeçarin në mes të Napolit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mafia “Camorra” ka ekzekutuar në mes të Napolit një 35-vjeçar. Mediat italiane raportojnë se Francis Building iu bë pritë nga Camorra në Torre Annunziata.

35-vjeçari ishte në sheshin para Kishës së Sant’Alfonso, jo shumë larg shtëpisë së tij, kur u qëllua nga një sërë të shtënash me armë.

Viktima ishte personazh i njohur për autoritetet e drejtësisë. Nuk përjashtohet hipoteza se vrasja lidhet me një plagosje të ndodhur mbrëmë.

Të fundit

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i konsumit tejkalon ndjeshëm  vendet e...

1 në 5 adoleshentë, obez/ Shkak kequshqyerja dhe mungesa e aktivitetit fizik

Raporti i fundit i hartuar nga organizata botërore e shëndetësisë në europë përfshirë edhe Shqipërinë ka nxjerr në pah se shifrat e obezitetit janë...

Lajme të tjera

Web TV