Ndërron jetë në moshën 75-vjeçare gazetari i njohur sportiv Nexhat Gjuzi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shuhet në moshën 75-vjeçare gazetari i njohur sportiv Nexhat Gjuzi.
Gjuzi lindi në Kavajë më 13 shtator të vitit 1946. Vitet e para të karrierës ia kushtoi gazetarisë dhe deri në vitin 1990 shquhej si një nga gazetarët më të mirë sportivë të kohës.

Ai ka qenë gazetari i të vetmes gazetë sportive në Shqipëri para kësaj periudhe. Gjuzi njihej edhe si një ndër themeluesit e Shoqatës së Intelektualëve Myslimanë.
Më pas karriera e tij mori një tjetër drejtim. Gjuzi shërbeu në disa poste të rëndësishme shtetërore në Kuvendin e Shqipërisë, në Kontrollin e Lartë të Shtetit dhe Komitetin e Kulteve.


Të fundit

“Shokon” prokurori 38-vjeçar, del nudo në rrugët e qytetit (Foto)

Një prokuror në Poloni është vendosur në telashe, pasi imazhe të tij nudo janë bërë virale në rrjet. 38-vjeçari është...

Aksidentoi për vdekje të moshuarin në Sukth, arrestohet drejtuesi i mjetit

Arrestohet Andrea Liko, shoferi që një ditë më parë shkaktoi aksidentin për vdekje në Sukth të Durrësit. Andrea Liko, 60 vjeç, nga Lushnja përplasi për vdekje...

Bllokohen ilaçe kontrabandë në Portin e Durrësit, ja me sa mijëra euro u kap “mat” 53-vjeçari

Policia Kufitare e Durrësit, ka goditur një rast të kontrabandës me medikamente mjekësore dhe mosdeklarim të të hollave në kufi. Shërbimet e policisë kufitare...

Inter nuk mban dot avantazhin ndaj Sampdorias, kampionët e Italisë ndalen në barazim

Pas dy triumfesh radhazi është ndalur edhe perfeksioni i Interit. Zikaltërit kishin përballë Sampdorian sot, që i sfidoi shumë mirë dhe arriti t’u marrë...

Fansi tentoi të fotografohej me këngëtaren, Ben Affleck e largon nga Jennifer Lopez (Video)

Aktori Ben Affleck dhe këngëtarja Jennifer Lopez , pas një mbrëmje plot ngjarje në Festivalin e Filmit në Venecia, u larguan nga qyteti të...

Lajme të tjera

Web TV