Rama takim me rektorët: Gati të hedhim hapin e madh për arsimin e lartë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Arsimi i lartë do të jetë një nga prioritetet e mandatit të tretë të qeverisë. Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar mbrëmjen e sotme një takim me drejtuesit e universiteteve të vend. E pranishme ka qenë edhe ministrja e Arsimit, Kushi.

Në përfundim të takimit, kreu i qeverisë përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se starti është premtues për bashkëveprimin mes institucioneve në funksion të rritjes së cilësisë së arsimit të lartë.

“Një start premtues i bashkëveprimit mes Bordit të Ri të Akreditimit të Universiteteve, Rektorëve të Shqipërisë dhe Qeverisë Shqiptare, për të garantuar hapin e madh përpara që duhet të hedhim të gjithë së bashku, në funksion të rritjes së cilësisë së Arsimit të Lartë” shkruan Rama.


Të fundit

MTV Video Music Awards 2021/ Ja si u veshën yjet (Foto)

Grammy-t mund të jenë nata më e rëndësishme për ndarjen e çmimeve muzikore, por kur vjen puna te momentet...

Berger: Tregu i përbashkët rajonal është projekt historik që duhet jetësuar

Sekretari i Shtetit pranë Ministrisë së Jashtme Gjermane, Miguel Berger, në intervistë me DW flet për çështjet më imediate që duhen zgjidhur në lidhje...

Plagosën rëndë 44-vjeçarin, arrestohet tropojani dhe 2 djemtë e tij

Nikë Markaj, 45 vjeç dhe dy djemtë e tij, Gjon Markaj, 23 vjeç dhe Aleks Markaj 22 vjeç, banues në fshatin Tetaj, Tropojë janë...

Rama publikon mesazhin e Placido Domingos dhe Ermonela Jahos: Ju presim më 15 shtator në TKOB

Kryeministri Edi Rama ka nxjerrë mesazhin e dy prej ikonave të muzikës operistike botërore Ermonela Jaho dhe Placido Domingo për të përshëndetur mëngjesin e...

Berisha përdor Azem Hajdarin për të ngritur demokratët kundër Bashës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shfryzuar ditën e përkujtimit të ish linderit të parë të Partisë Demokratike Azem Hajdari për të ngritur demokratët kundër kreut...

Lajme të tjera

Web TV